Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır? Tüm Bankaların Kart Başvurusu Takibi Numaraları

Kredi kartlarına sahip olmak için bankalara başvuruda bulunulması gerekmektedir. Ancak kredi kartı başvurusunda da birtakım prosedürler uygulanmaktadır. Kredi kartı başvuru takibi hakkında detaylı bilgiler yazımızda...

Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır? Tüm Bankaların Kart Başvurusu Takibi Numaraları

Bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartları, birtakım koşullara göre müşterilerin kullanımına açılmaktadır. Bankalara kredi kartı başvuruları da gerekli prosedürlerin yerine getirilmesiyle sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla bankalar, müşterilerinden talep ettikleri prosedürleri yerine getiren müşterilerine uygun görmeleri durumunda kredi kartı çıkartabilmektedir. Tüm bu aşamaların yerine getirilmesinden sonra, kredi kartı başvurusunun değerlendirme sürecinde başvuru takibi yapılabilmektedir. Kredi kartı başvurusunun banka tarafından değerlendirilmesinde hangi aşamada olduğunu öğrenmek için yapılan kredi kartı başvuru takibi hakkında bilinmesi gerekenler yazımızda yer almaktadır.

Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Teknolojik gelişmeler bankacılık sektöründe de daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bu uygulamalar sayesinde kredi kartı başvuru takibi de kolay bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir. Kredi kartı başvurusunun banka tarafından olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek isteyen müşteriler dijital sistemlerden yararlanabildiği gibi ayrıca bankaya gitmeden de onaylanan kredi kartının kurye ile adresine ulaşma fırsatından yararlanabilmektedir. Bu aşamaların takibinde yapılması gereken işlemler 3 farklı şekilde gerçekleştirilmektedir:

  • Müşteri hizmetleri aracılığıyla kredi kartı başvurusu takibi
  • İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu takibi
  • Banka şubesinden kredi kartı başvurusu takibi

Referans Numarası ile Kredi Kartı Başvuru Takibi

Şubelerin akıllı takip sistemleri sayesinde başvuru sırasında kredi kartı başvuru sahibi olarak size verilen referans numarasını ile kredi kartı başvurunuzu takip edebilirsiniz. Referans numarası kontrolünü telefonla müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankaların kurumsal internet siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvuru Takibi

Akbank'ın kredi kartına başvuru yapmanız durumunda bankanın sunduğu çeşitli kanalları kullanarak banka başvuru sürecinizi kendiniz kontrol edebilirsiniz. Sektördeki diğer bankalarda olduğu gibi banka başvuru sürecini kendi kriterlerine göre değerlendirmekte ve onay verip vermeyeceğini buna göre belirlemektedir. Başvuruların olumlu ya da olumsuz olması durumunda kredi kartı başvurusunda bulunan kişiye bilgilendirme mesajı iletilmektedir. Akbank kredi kartı başvuru takibini bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden ya da 0850 222 25 25 numaralı telefondan yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvuru Takibi

Garanti BBVA'nın Bonus kredi kartına başvuru yaptıysanız bankanın size sunduğu yollardan yararlanarak kredi kartı başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Bankanın internet sitesinin yanı sıra 0850 222 0 333 numaralı Garanti BBVA müşteri temsilcisine bağlanarak başvurucu süreci hakkında son bilgileri edinebilirsiniz.

Bankaların Müşteri Hizmetleri Telefon Numaraları

Kredi kartı başvurunuz hakkında son durumu başvuruda bulunduğunuz bankanın müşteri temsilcisi üzerinden öğrenmek için kullanabileceğiniz numaralar şunlardır:

  • TEB müşteri hizmetleri telefon numarası: 0850 200 0 666
  • ING Bank müşteri hizmetleri telefon numarası: 0850 222 0 600
  • QNB Finansbank müşteri hizmetleri telefon numarası: 0850 222 0 900
  • Denizbank müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 0 800
  • İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası: 0850 724 0 724
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 4 ay Önce

Kredi kartı istiyorum

SIRADAKİ HABER