Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi, müşterilerin kullandıkları üründen oluşan borçlarını tek bir kredi altında yapılandırarak, tüm borcu tek sefer yerine eşit

Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi
Borç Kapatma Kredisi, müşterilerin kullandıkları üründen oluşan borçlarını tek bir kredi altında yapılandırarak, tüm borcu tek sefer yerine eşit taksitlerle geri ödemelerini sağlayan ihtiyaç kredisi çeşididir. Bu kredinin diğer bir başka adı da borç transferi kredisi olarak bilinmektedir. Borç kapatma kredisi hesaplanırken ilk olarak mevcut kredi ve kredi kartı borçlarının güncel kapatma tutarları hesaplanır. Yapılan bu hesaplamada güncel borç tutarı belirlendikten sonra ise aylık gelirin %50’sini (yarısını) geçmeyecek şekilde kredi kullanacak banka müşterisinin de istediği doğrultusunda vade belirlenir ve borç birleştirme kredisi hesaplanır.

Bu kredi seçeneği ile tüm kredi borçları tek bir kredide birleştirilerek takip ve ödemenin daha kolay olması sağlanır. Borcu bir seferde ödemek yerine 36 ay gibi vade imkanlarıyla aylık ödenecek taksit tutarı daha az olur ve böylelikle ödemelerde zorlanmamış olursunuz. Yine bu kredi çeşidinde geciken taksitler düzenlendiğinden dolayı yüksek oranlı gecikme faizleri uygulanmaz. Kredi takip süreci olmaz. İcra ve avukat masrafları gibi masraflar ortaya çıkmaz. Ödemeler ise düzenlendiği ödendiği taktire tekrar kredi notunuz yükselir. Ayrıca konutun ipotek olarak verilmesi halinde, eksperin belirlediği değerin %80’ine kadar 36 ay vadeyle borç birleştirme kredisi kullanılabilmektedir.

Kredi kartı borcu kapatma kredisi çekebilmek için bazı banka müşterileri, kredi notunun önemli olup olmadığını merak ediyor. Kredi notu, kredi değerlendirmelerinde önemli bir ölçüt olsa da borç transferi kredisinde bu durum çok önemli bir durum teşkil etmiyor. Kredi ödemeleri düzgün olduğu sürece bir sorun olmamaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?


1. Aktif olan herhangi bir yasal veya idari takibin olmaması gerekiyor.
2. Gelir belgesi beyan etmek gerekmektedir.
3. Kredi vade süresi en fazla 36 ay olmak zorundadır (konut kredisi hariç).
4. Talep edilen taksit miktarı, aylık gelirin yarısından fazla olmamalı.
5. İpotek verilecekse eğer eş rızasının yazılı olarak bankaya verilmesi gerekiyor.
5. Güncel kredi borç tutarlarını gösteren belgeler sunulmalıdır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar


Akbank

Akbank, borç transferi uygulamasını sadece kredi kartı borçları için sunmaktadır. Başka bankalarda bulunan kredi kartı borcunuzu, Akbank’ın Axess kredi kartına aktararak taksitli ödeme imkanı elde edebilirsiniz. Böylelikle hiç bir masraf ödemeden, başka bir bankadaki kredi kartı borcunuzu 12 ay taksitlendirilerek ödeyebilirsiniz. Taksitli borç transferi yapmak için Akbank internet sitesi veya en yakın Akbank şubesine başvurabilirsiniz.

QNB Finansbank

QNB Finansbank, borç transferi kredisi kullanmak isteyen banka müşterilerine 48 aya varan vade seçenekleri ve % 1.79’dan başlayan faiz oranları ile ödeme imkanı sunmaktadır. Kredi hizmeti kapsamında taşıt kredisi, kredi kartı borçları ve ihtiyaç kredisi bulunmaktadır. Diğer bankada bulunan kredi borcunun tamamı, borç transferi kapsamında yer almaktadır. Diğer bankada bulunan kredi kartı borçlarında ise; toplam borç veya toplam borçtan daha az tutarlar transfer edilebilir.

Ziraat Bankası

Borç transfer kredisi, bir çok banka gibi Ziraat Bankası tarafından da müşterilere sunulan bir kredi çeşididir. Diğer bankalarda olan kredi kartı borcu veya ihtiyaç kredisi borcunuzu Ziraat Bankası’nda toplayarak tek bir bankadan ödenmesi sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası, borç kapatma kredisini 48 aya varan vade seçenekleriyle ve de son derece uygun faiz oranları ile birlikte müşterilerine ödeme imkanı sunuyor.

Halk Bankası

Diğer bankalardaki ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı, uygun faiz oranlarında ve esnek ödeme seçenekleriyle Halk Bankası Dost İhtiyaç Kredisi kapsamında transfer edebilirsiniz. 10 bin TL’lik alacağınız bir kredinin aylık ödemesi 335.91 TL taksit tutarı ve 48 ay vadede ve % 1.79 faiz oranı ile ödenebilmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Borç kapatma kredisi için herhangi bir ek masraf bulunmamaktadır. Aylık % 1.99 faiz oranlarıyla ve 48 aya varan vade seçenekleriyle diğer bankalarda bulunan borçlarınızı Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)'na taşıyarak ödeyebilirsiniz. Bu krediyi kullanabilmek için en yakın TEB şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER