Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Kredi kartında temassız ödeme özelliği bulunan kart sahipleri, bu özelliğin nasıl kapatılacağını merak ediyor. Bankalar kredi kartı müşterilerine temassız ödeme özelliğini kapatma imkanı veriyor. İşte kredi kartı temassız ödeme kapatma yöntemleri…

Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Türkiye’de milyonlarca kredi kartı müşterisi bulunuyor. Bankaların kredi kartıyla yapılan ödemelerde müşterilerine kolaylık olması için başlattıkları kredi kartı temassız ödeme özelliği günümüzde pek çok kredi kartında hazır bir halde müşterinin kullanımına sunuluyor. Günümüzde kredi kartı müşterisi olarak her ne kadar kullanmasanız ve bu özelliği istemeseniz dahi bankalardan aldığınız kredi kartlarında temassız ödeme özelliği kullanılabilir olarak size sunuluyor. Ancak istediğiniz zaman bu özelliği aktif edip istediğiniz zaman kapatma imkanınız da bulunuyor.

Kredi Kartı Temassız Ödeme Nasıl Kapatılır?

Kredi kartı temassız ödeme kapatma hizmeti için bankaların belirlemiş olduğu yöntemleri kullanabilirsiniz. Müşteriler ve kredi kartı sahipleri genellikle güvenlik konusunda endişeler yaşadıkları için kredi kartlarındaki aktif olan temassız ödeme özelliğini kapatmak istiyor. Eğer siz de kredi kartınız ile şifresiz bir şekilde hızlı ödeme işlemi yapılmasını istemiyorsanız, müşterisi olduğunuz banka ile irtibata geçerek kullandığınız kredi kartının temassız özelliğini kolaylıkla kapatabilirsiniz.

İlk etapta kart başvurusu yaptığınız sırada banka yetkililerine kredi kartınızda temassız ödeme özelliği istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Fakat bu şekilde önceden bilgilendirme yapmamışsanız ve kredi kartınızda temassız ödeme aktifleşmiş ise bu durumda bu özelliği rahatlıkla kapatma şansına sahipsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken müşterisi olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden iletişime geçerek kart ve kendi bilgilerinizi ilettikten sonra temassız kredi kartı özelliğini kapatabilirsiniz. Bu etkileşimin yanı sıra ülkemizde faaliyet gösteren pek çok banka kredi kartlarında temassız özellik bulundurduğu unutulmamalıdır.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Temassız Ödeme Kapatma

Müşteri temsilcisi ile iletişime geçmenin yanı sıra kredi kartı sahipleri online platform üzerinden de temassız ödeme özelliğini iptal edebilme işlemlerinden yararlanabilirler. Bunun için müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesini ya da mobil şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Oldukça basit bir yöntem olan internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmetleri sayesinde kısa sürede sahibi olduğunuz kredi kartınızın temassız ödeme özelliğini iptal edebilirsiniz. Bunun için kredi kartınızın özellikler menüsüne girerek kart detayları kısmından temassız ödeme özelliğini kısa yoldan kapatabilirsiniz.

Kredi Kartı Temassız Ödeme İptal Etme

Bankalar müşteri memnuniyetine büyük önem verdikleri için temassız ödeme kapatma taleplerinizde size pek çok kolaylık sağlamaktadır. Bu sebeple daha sonraki süreçte kredi kartınızın temassız ödeme özelliğini aktif hale getirmek istediğinizde de bu taleplerinizi de müşterisi olduğunuz bankanıza rahatlıkla iletebilirsiniz. Kredi kartı temassız ödeme kapatma işlemlerinizi banka şubelerine müracaat ederek de kısa sürede sonuçlandırabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER