QNB Finansbank IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankacılık sektöründe en çok kullanılan numaralardan biri olan IBAN numarası, ezberde tutulması zor bir numaradır. Bu nedenle QNB Finansbank müşterileri de dahil olmak üzere IBAN sorgulama yapılarak bu numaraya kolay bir şekilde ulaşılabilir...

QNB Finansbank IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankacılık işlemleri yapan pek çok kişinin müşterisi olduğu banka tarafından kendisine verilen IBAN numarasını ezbere bilmediği ortadadır. Fakat bu numarayı öğrenmek ve yine bu numara aracılığı ile para transferi işlemleri gerçekleştirmek sanıldığından çok daha kolaydır. QNB Finansbank müşterileri de banka tarafından kendilerine verilen IBAN numarasını sorgulayarak anında bu numarayı öğrenebilirler.

QNB Finansbank IBAN Numarası Nereden Öğrenilir?

Banka hesapları üzerinden para gönderme ve alma gibi para transferinde ihtiyaç duyulan IBAN numarası bu işlemlerin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için çok önemlidir. Eğer banka hesabınız üzerinden başka bir kişinin hesabına para göndermek istiyorsanız bunun için para göndereceğiniz kişinin şube kodu ve hesap numarasını bilmeniz ya da IBAN numarasına sahip olmanız gerekmektedir.

Yurt dışında bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren bankalarda IBAN numarasının hane sayısında birtakım farklılık olabildiği görülse de Türkiye'de hizmet veren özel ve kamu bankalarından verilen IBAN numarası 26 haneden oluşmaktadır. Bu numara sayesinde sadece Türkiye'de değil tüm dünyada hızlı ve güvenilir bir şekilde para transferi gerçekleştirilebilmektedir. Para çekme ya da para göndermek için en hızlı yöntemlerden biri alıcı hesabın IBAN numarasına sahip olmaktır. QNB Finansbank müşterileri, para transferinde ihtiyaç duydukları IBAN numarasını şu şekilde öğrenebilirler:

  • QNB Finansbank şubelerine müracaat etmek,
  • QNB Finansbank kurumsal internet sitesi üzerinden sorgulama yapmak,
  • QNB Finansbank bankamatiğinden sorgulama yapmak,
  • QNB Finansbank telefon bankacılığı üzerinden öğrenmek,
  • QNB Finansbank mobil bankacılık hizmeti üzerinden öğrenmek

İnternet Üzerinden IBAN Numarası Sorgulama

Bankacılık sektöründe müşteri memnuniyetine en çok önem veren bankalardan biri olan QNB Finansbank, IBAN numarasını öğrenmek isteyen müşterilerine internet üzerinden kolaylık sağlamaktadır. Güvenli ve hızlı bir şekilde IBAN numarasını öğrenmek isteyen müşteriler, QNB Finansbank kurumsal internet sitesine girdikten sonra ana sayfa üzerinden IBAN sorgulama seçeneğine tıklayarak bu numarayı öğrenme işlemlerini çok hızlı bir şekilde başlatabilirler.

QNB Finansbank müşterisi olup sahip olduğu IBAN numarasını internet üzerinden öğrenmek isteyen banka müşterilerinin sorgulama işlemleri sırasında hesap numaralarını kendilerinden talep edilen yere girmeleri gerekmektedir. QNB Finansbank IBAN sorgulama işlemlerinin en kolay yolu olduğu için tercih edilmektedir.

Bankamatik Üzerinden IBAN Numarası Sorgulama

QNB Finansbank IBAN numarasını hızlı bir şekilde öğrenmenin bir diğer yolu da size en yakın banka ATM'si üzerinden sorgulama yapmanızdır. QNB Finansbank ATM'sine banka ya da kredi kartınızı taktıktan sonra menüde yer alan işlemlerden IBAN numaranızı anında öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra 0850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığı hizmeti ile de QNB Finansbank IBAN numaranızı sorgulayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin afyon
Metin afyon - 3 ay Önce

Metin afyon

SIRADAKİ HABER