Şekerbank Güzel Evim Konut Kredisi Kampanyaları

Kira ödemeden bıkanlar ve kendi evlerinin sahibi olma hayalini kuranlar için kullanıma sunulan Şekerbank konut kredisi kampanyaları ile s

Şekerbank Güzel Evim Konut Kredisi Kampanyaları

Kira ödemeden bıkanlar ve kendi evlerinin sahibi olma hayalini kuranlar için kullanıma sunulan Şekerbank konut kredisi kampanyaları ile siz de hayalinizdeki eve bütçenize uygun esnek ödeme planları, uygun faiz oranları ve kolay kredilendirme süreçlerinden yararlanarak sahip olabilirsiniz. Sizi ev sahibi yapan Şekerbank konut kredisi özellikleri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Kredinizi sabit faizli olarak dilerseniz eşit taksitler halinde, dilerseniz artan taksitli veya esnek ödemeli olarak kullanabilirsiniz.

 • Konut kredisi geri ödemelerinde 10 yıla kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 • Şekerbank konut kredisinden yararlanarak satın almayı düşündüğünüz evin ekspertiz değerinin %80'ine kadar konut kredisi kullanabilirsiniz.

 • Sabit faizli kredide, borcun erken ödenmesi durumunda, erken ödeme tutarı üzerinden tutarın kalan vadesi 36 ayı aşmayan kredilerde %1’i, kalan vadesi 36 ayı aşan kredilerde ise %2’si kadar erken ödeme ücreti alınır.

 • Şekerbank konut kredisi kampanasında erken ödeme, erken kapama, ara ödeme ve başka şekillerde ödeme planında belirtilen vadelerden önce yapılmış tüm ödemeler erken ödeme kabul edilir.

 • Şekerbank konut kredisi kullanımında teminat olarak, satın aldığınız evin ipoteği yeterli olmaktadır.

 • Şekerbank konut kredisi başvurularında kefil şartı aranmamakla birlikte Şekerbank gerekli gördüğü durumlarda kefil talep hakkına sahiptir.


Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları ve Ücretleri


Şekerbank'tan kullanılan konut kredilerinde banka müşterilerinin karşılaması gereken ücretler ve konut kredisi kampanyalarında uygulanan güncel faiz oranları şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konut kredisi faiz asgari oran: %,1,39 - azami oran: %1,59

 • İpotek Tesis Ücreti Asgari Tutar: 25 TL - Azami Tutar: 162.25 TL

 • Tahsis Ücreti Azami Oran: %0.5 (vergi yok)

 • Yıllık Toplam Maliyet Asgari Oran: %21.41 - Azami Oran: %21.41

 • Erken Ödeme Tazminatı Asgari Oran: %1 - Azami Oran: %2 (Yalnızca sabit faizli kredilerden alınır.)


Şekerbank Konut Tamamlama Kredisi Kampanyası


Şekerbank konut tamamlama kredisi kampanyası ile belirli bir tamamlanma aşamasına kadar gelmiş fakat yapımı hala tamamlanmadığı için devam eden konutun inşasını kendi isteğinize göre tamamlayabilirsiniz. Kredi kullandırımında size en uygun ödeme planını belirleyebilirsiniz. Bu kampanya ile TL cinsinden kullanabileceğiniz kredide maksimum kredi vadesi 120 aydır. Ekspertiz değerinin % 60'sine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Şekerbank Kooperatiften Konut Kredisi Kampanyası


Kooperatife üye olarak ev sahibi olmak isteyenlere, inşaatlarını tamamlamaları ya da devam ettirmeleri amacıyla Şekerbank Kooperatif kredisi kampanyası sunulmaktadır. Bu kredi kampanyası kapsamında, inşaatına başlanan kooperatifler ile yapılacak anlaşma kapsamında her inşaat seviyesindeki kooperatif projeleri için üyelere kredi kullandırılabilir. Ferdileşme sırasında kredi kullanılması için Kooperatif ile anlaşma yapılması zorunlu değildir, üye doğrudan Şekerbank’a kredi başvurusu yapabilir. Ancak kampanyaya katılım için taşınmazın belediye sınırları içinde olması gerekmektedir. Bunun dışında Şekerbank Kooperatiften Konut Kredisi kampanyası şartları şu şekilde belirtilmiştir:

 • Krediye başvurulacak taşınmazın, İnşaat Ruhsatı alınmış olmalı ve geçerlilik süresi (5 yıl) dolmamış olmalıdır.

 • Teminat için genel kurul kararı gerekmesi durumunda, bu karar alınmış veya kredi kullandırımından önce alınacak olmalıdır.

 • Kampanya kapsamına alınacak taşınmazın üzerinde rehin ya da haciz olmamalıdır.

 • Kredi başvurularında kefil şartı aranmamakla birlikte Şekerbank gerekli gördüğü durumda kefil talep hakkına sahiptir.


Şekerbank 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Kampanyası


Türkiye'nin en uzun vadeli konut kredisi seçeneği Şekerbank 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi kampanyası ile müşterilere sunulmaktadır. Kira öder gibi taksit ödeme fırsatından yararlanarak siz de kendi evinizde rahat rahat oturabilir, isterseniz 20, isterseniz de 30 yıl vade kullanarak evinize sahip olabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER