Son Dakika! İş Bankası'ndan Kredi Faiz Oranı İndirimleri

Merkez Bankası'nın politika faizi indirimlerinin ardından bankalar da peş peşe faiz indirimleri açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Son olarak İş Bankası ihtiyaç, taşı ve konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptığını açıkladı. İşte detaylar...

Son Dakika! İş Bankası'ndan Kredi Faiz Oranı İndirimleri

Türkiye bankacılık sektöründe kamu ve özel bankaların kredi ürünlerinde uyguladıkları faiz indirimi yarışı tüm hızıyla sürüyor. Bankaların daha fazla müşteri kazanmak için yaptıkları bu indirimler kredi kullanacak vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Türkiye'de müşterileri memnuniyetine en çok önem veren özel bankalar arasında yer alan Türkiye İş Bankası kurumsal internet sitesi üzerinden yapmış olduğu son dakika açıklamasıyla bireysel müşterilerine sunduğu kredi ürünlerinde uygulanan faiz oranlarında indirim yaptığını duyurdu.

İş Bankası Konut, Taşıt ve İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı İndirimi

Bankaların kredi faiz oranları hızla gerilerken son olarak faiz indirimi yapan özel bankalar arasına Türkiye İş Bankası da katıldı. İş Bankası'nın kurumsal internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, bankanın konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinde uygulanan faiz oranlarında indirim yaptığı açıklandı. Müşteri memnuniyetini birinci önceliği haline getiren Türkiye İş Bankası, yapmış olduğu bu güncelleme ile ihtiyaç kredisi faiz oranlarında 1 puan indirim yaptığını açıkladı.

İş Bankası Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

Acil nakit ihtiyaçlarını ve borçlarını karşılamak için bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerine başvuruda bulunmak isteyenlere sevindirici haberler İş Bankası'ndan geldi. Banka tarafından yapılan duyuruya göre ihtiyaç kredisi ürününde uygulanan güncel faiz oranı yüzde 1.09 seviyesinden yüzde 0.99 seviyesine çekildi.

Buna göre İş Bankası'ndan 5 bin lira ihtiyaç kredisi kullanan bir müşteri; 12 ay vade seçeneğini tercih etmesi halinde aylık 449 lira taksit ödeyecek. Öte yandan bu müşteri 36 ay vadeyi seçerse ayda 173 lira taksit öderken, 60 ay vade seçeneğini tercih ederse de ayda 119 lira taksit ödeyecek.

İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanarak 10 bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler de hesaplama detayları şu şekilde gerçekleşmiş oluyor:

  • 10 bin TL, 12 ay vadeli ihtiyaç kredisinde aylık taksit tutarı: 899 TL
  • 10 bin TL, 24 ay vadeli ihtiyaç kredisinde aylık taksit tutarı: 481 TL
  • 10 bin TL, 36 ay vadeli ihtiyaç kredisinde aylık taksit tutarı: 347 TL
  • 10 bin TL, 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinde aylık taksit tutarı: 278 TL
  • 10 bin TL, 60 ay vadeli ihtiyaç kredisinde aylık taksit tutarı: 238 TL

Konut Kredisi Faiz Oranı İndirimi

İhtiyaç kredisinin yanı sıra konut kredisinde uygulanan faiz oranında da indirim yaptığını açıklayan İş Bankası'nın güncel konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 seviyesinden yüzde 0.95 seviyesine çekildi. Taşıt kredisi faiz oranı da yüzde 0.97 olarak güncellendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER