Vakıfbank %0,99 Faiz Oranlı Konut Kredisi Yapılandırma İmkanı

Kamu bankalarını vatandaşlara müjdeli haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Daha önce Ağustos ayı itibarıyla Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'ı

Vakıfbank %0,99 Faiz Oranlı Konut Kredisi Yapılandırma İmkanı
Kamu bankalarını vatandaşlara müjdeli haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Daha önce Ağustos ayı itibarıyla Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'ın almış olduğu ortak karar ile konut kredisinde uygulanan güncel faiz oranını %0,99'a kadar düşüren kamu bankaları, 26 Eylül 2019 tarihinde de indirimli taşıt kredisi kampanyası başlattığını duyurmuştu. Enflasyon oranında yaşanan olumlu değişmeler ve ekonomik koşulların iyileşmesi ile müşterileri memnuniyeti odaklı kampanyalara imza atan kamu bankalarından bir sevindirici haber de konut kredisi yapılandırma haberi bekleyen vatandaşlara geldi. Vakıfbank %0,99 faiz oranlı konut kredisi yapılandırma duyurusunu yayınladı.Kamu bankalarından yapılan açıklama ile Vakıfbank başta olmak üzere Halkbank ve Ziraat Bankası, Ağustos ayında uygulanmaya başlayan %0,99 faiz oranından yüksek konut kredisi kullananlara kredi yapılandırma imkanı sundukları duyuruldu. Ağustos ayından önce bu bankalardan yüksek faiz oranları ile kredi kullanan ve borç taksitlerini ödemekte mağduriyet yaşayan banka müşterileri, bu açıklamayla birlikte müşterisi oldukları bankadan %0,99 faiz oranıyla konut kredisi yapılandırma yapabilecekler.

Vakıfbank Konut Kredisi Kapılandırma Ekranı Açıldı!


Uzun zamandır beklenen yapılandırma ekranının açıldığı müjdesini veren kamu bankaları arasında Vakıfbank, Ağustos ayından önce yüksek faizle konut kredisi çeken müşterilerinin kredi yapılandırma başvurularını alacağını açıkladı. Vatandaşların yoğun ısrarları ve artan konut kredisi borç transferi başvuruları sonrasında kredi yapılandırma ekranını açmak zorunda kalan kamu bankaları, yüksek faiz mağdurlarına müjdeli haberi verdi.

Her ne kadar kamuoyunun konut kredisi yapılandırma kampanyasında %1,10 ile %1,20 arasında bir faiz oranı uygulayacağı beklentisi olsa da mağdur vatandaşların beklentilerinden daha iyi bir oranda karar kılınarak %0,99 faiz oranıyla konut kredisi yapılandırma yapılacağının duyurulması sevinçle karşılandı. Ekonomideki olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi doğrultusunda daha önce ağustos ayı itibarıyla konut kredilerinde uygulanan faiz oranlarını %0,99 seviyesine düşüren kamu bankaları, 500 bin TL'ye kadar olan kredi kullanımları için kampanya başlattığını duyurmuştu.

Konut Kredisi Yapılandırmadan Kimler Faydalanabilecek?


Düzenledikleri ortak konut kredisi kampanyası ile Ağustos oyunda kredilerde uygulanan faiz oranlarını %0,99 seviyesine çeken Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu tarihten önce yüksek faiz oranlarına imza atarak kredi kullanan müşterilerinin mağduriyetini gidermek için yapılandırma kampanyası başlattı. Vakıfbank'tan ve diğer kamu bankalarından yapılan ortak açıklamaya göre "Ağustos ayında gerçekleştirilen bu indirimden önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık % 0.99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacaktır." duyurusu yapıldı.

Konut kredisi yapılandırma ekranından yararlanabilecek olan kişilerin konut kredilerini ağustos ayından önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan almış olmaları gerekmektedir. Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen müşterilerin ilgili banka şubesine şahsen müracaat ederek konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunabilecekleri duyuruldu. Buna göre;

  • 500 bin TL'nin altında kredi borcu olanlar aylık %0,99 faiz oranı

  • 500 bin TL'nin üzerinde kredi borcu bulunanlar ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranları


üzerinden kredilerini yenileyebilecekleri açıklandı. Bununla birlikte kamu bankalarından "Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerinin finansal yüklerini azaltacak olan faiz indirimi uygulamasına 01.10.2019 tarihinde başlayacaklardır." duyurusu yapıldı. Konut kredisi yapılandırma ekranından faydalanmak isteyen banka müşterilerinin 1 Ekim 2019 Salı günü itibarıyla müşterisi oldukları bankanın şubesine gitmeleri gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER