Yapı Kredi 120 Aya Varan Vadelerle Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi kullanarak hayallerinizi süsleyen bir eve sahip olabilir, kredi geri ödemelerinizi zengin taksit seçenekleriyle bütçe durumunuza göre belirleyebilirsiniz. Hayallerinizi ertelememek ve dilediğiniz eve sahip olmak için siz de hemen Yapı Kredi'ye gelin, konut kredinizi en avantajlı faiz oranları ve 120 aya varan vade seçenekleriyle kullanın. Yapı Kredi konut kredisi kampanyasına başvurularını tüm Yapı Kredi şubelerinden yapabilir, internet ve mobil şubeler üzerinden de ön başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi 120 Aya Varan Vadelerle Konut Kredisi

Yapı Kredi internet şubesi ve mobil şubeye giriş yapmak için T.C. kimlik numaranızı ve kullanıcı kodunuzu kullanmanız yeterlidir. Yapı Kredi müşterisi olup internet ya da mobil şube şifrenizi unuttuysanız ya da şifrenizi yenisiyle değiştirmek istiyorsanız, şifre al / şifremi unuttum menüsünden hemen şifre oluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Güncel Ödeme Tablosu


Yapı Kredi'den kullanacağınız konut kredisinin aylık taksit tutarı ve faiz oranlarını önceden hesaplayarak bütçenize en uygun kredi tutarını ve vade sayısını seçebilirsiniz. Yapı Kredi konut kredisi ilgili ücret ve faizleri, Yapı Kredi kurumsal internet sitesi üzerinden güncel faiz ve ücretler bölümünde bulabilir, kullanacağınız kredinin geri ödemeleriyle ilgili hesaplamalar için "Hesaplama Araçları"ndan yararlanabilirsiniz. Yapı Kredi konut kredisi kampanyasında uygulanan faiz oranları gün içerisinde değişiklik gösterebilir. Bu yüzden en güncel fiyatlar ve faiz oranları ile ilgili detaylı bilgileri edinmek için Yapı Kredi internet şubesi, Yapı Kredi mobil ve size en yakın Yapı Kredi şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

 Yapı Kredi konut kredisinde 100.000 tl kredi kullanımı, 60 aylık vade seçeneğinde %1,26 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu şekilde konut kredisi kullanımında;

 • Toplam masraf: 1.435 TL

 • Aylık maliyet oranı: %1,4142

 • Yıllık maliyet oranı: %16,9705

 • Taksit tutarı: 2,385,30 TL olmaktadır.


Bunun yanında Yapı Kredi 120 ay vadeli konut kredisi kampanyasında dilerseniz bütçe durumunuza göre 120 vade seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Bu şekilde örnek ödeme hesaplaması yapıldığında şu şekilde bir tablo karşımıza çıkmaktadır:

 • Yapı Kredi 100.000 TL konut kredisi, 120 ay vade seçeneğinde aylık faiz oranı: %1,26

 • Toplam masraf: 1.435 TL

 • Aylık maliyet oranı: %1,3878

 • Yıllık maliyet oranı: %16,6536

 • Taksit tutarı: 1.620,71 TL


Yapı Kredi güncel konut kredisi kampanyası toplam masraf içinde kredi tahsis ücreti  olarak 500 TL, ekspertiz ücreti olarak 750 TL ve ipotek tesis ücreti olarak 185 TL ücret alınmaktadır. DASK sigorta primi ise yıllık 120 TL'dir. Ancak DASK sigorta primi rakamı ortalama bir rakamdır ve satın alınan konutun özelliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. İhtiyari sigortalar (Konut ve Hayat) hesaplamaya dahil edilmemiştir. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. faiz oranını ve masrafları değiştirme hakkını saklı tutar.

Yapı Kredi Konut Kredisi Kampanyası Detayları • En fazla 120 ay vade ile konut kredisi kullanabilirsiniz.

 • Konut kredilerinde kredi tutarı, satın alınacak evin ekspertiz değerinin en fazla %80'i oranındadır.

 • Ancak %80 oranının üzerinde konut kredisi kullanımında, satın alınan konutun ekspertiz değerinin %100’üne kadar ilave konut teminatı ile değerlendirmeye alınır.

 • Konut kredisi vade sonundaki azami yaş 70’tir.

 • Taksit ödemelerinizi bütçe durumunuza ve gelirinize göre belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapabilirsiniz. Ayrıca ara ödeme yaparak kalan taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz.

 • Yatırım amaçlı olarak veya tek başına ev alma imkanı olmayan iki kişi ortak olarak Yapı Kredi konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER