Yapı Kredi Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi eğitim kredisi başvurusu yapmak isteyen banka müşterileri için pek çok farklı başvuru yöntemi sunulmaktadır. Eğitim - öğretim giderlerini karşılamak için acil nakit ihtiyacı duyan velilerin başvurabileceği kampanyanın ayrıntıları ve başvuru yöntemleri...

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye'nin en büyük 3. özel bankası olarak, bankacılık sektöründe müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetlerine devam eden Yapı Kredi bankası, müşterilerine sunduğu pek çok farklı kredi ürünü ile de acil nakit ihtiyacı olanların ilk adreslerinden biri haline gelmektedir. Yapı Kredi; kurs, dershane, doktora, yüksek lisans, ön lisan gibi eğitim öğretim temelli masraflara anında eğitim kredisi vererek çok sayıda öğrenciye ve veliye hizmet sunmaktadır. Yapı Kredi'nin eğitim ya da öğrenci kredisi için 60 aya kadar vade seçeneğinin yanı sıra 50 bin TL'ye kadar limitli kredi kullanım fırsatı sunulmaktadır.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Masrafları Nelerdir?

Yapı Kredi bankasının öğrenci kredisi veya eğitim kredisi olarak ihtiyaç kredisi ürünleri arasında yer alan kredi ürününde başvuru sahiplerinden alınan birtakım masraflar bulunmaktadır. Yapı Kredi öğrenci kredisi kullanan müşterilerinden kullandıkları kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Bunun yanı sıra Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) adı altında, eğitim kredisi aylık faiz tutarının yüzde beşi oranında vergi, vade boyunca bütün taksitlere masraf olarak da eklenmektedir.

Yapı Kredi eğitim kredisi masrafları arasında Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) adı altında Yapı Kredi eğitim kredisi aylık faiz tutarının yüzde beşi oranında vergi, vade boyunca bütün taksitlere masraf olarak eklenmektedir. Yapı Kredi öğrenci kredisi kapsamında ihtiyaç kredisi kullanan banka müşterilerinin hayat sigortası yaptırması da zorunludur. Banka bünyesinde hayat sigortası yaptıran müşteriler de yıllık olarak prim ödemek durumundadır.

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi Kullanma Şartları Nelerdir?

Her kredi ürününde olduğu gibi Yapı Kredi bankasının bireysel ihtiyaç kredisi ürünleri arasında yer alan öğrenci kredisi ya da eğitim kredisi ürününde de birtakım şartlar talep edilmektedir. Bankanın bu kredi ürününe başvuruda bulunmak isteyen müşterilerin şu şartları sağlaması gerekmektedir:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Düzenli gelir elde edip bunu belgesiyle bankaya ibraz etmek,
  • Kredi notunun bankanın belirlemiş olduğu kriterlere uygun olması,
  • Krediye konu olan öğrenci-eğitim masraflarını belgelemek

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi müşterilerine kolaylık sağlamak adına internet üzerinden eğitim kredisine başvuru imkanı sunmaktadır. Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden eğitim kredisi kullanan banka müşterilerinin çektikleri kredi miktarı anında hesaplarına yatmaktadır. Fakat henüz banka müşterisi olmayan vatandaşların şu belgeler ile banka şubelerine başvuruda bulunması gerekmektedir.

  • T.C kimlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Öğrenci kayıt belgesi
  • Eğitim kurumu yurt dışında olanlar için vize
  • Eğitim kredisi başvuru formu (banka şubesinden alınır)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER