Yüksek Findeks Kredi Notuna Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileri ?

Findeks kredi notu yüksek olan müşterilere özel bankalar çok daha uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenliyor. İşte sadece yüksek kredi notuna sahip müşterilere en uygun faiz oranı veren bankalar...

Kredi notuna göre ihtiyaç kredisi faiz oranları belirleyen bankaların sayıları her geçen gün artıyor. Türkiye'de bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren kamu ve özel bankalar, müşterilerine en uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlerken, kredi notu düşük olanlar yüksek faiz, kredi notu yüksek olanlar ise düşük faiz oranlarından kredi kullanma imkanına sahip oluyor. Bu durumun farkında olmayan pek çok vatandaş, yüksek kredi notuna sahip olmasına rağmen yüksek faizli kredi kullandığı için mağdur oluyor.

Kredi Çekmek İsteyenler Dikkat!

Bankaların müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyalarında, müşterinin kredi notuna göre faiz oranı belirleniyor. Örneğin en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,18 olmasına rağmen vatandaşlar bankaya kredi başvurusu bulunduğunda %1,60 oranı ile karşılaşabiliyor. Bu oranların değişiminde etkili olan müşterilerin mevcut durumdaki findeks kredi notu belirleyici olabiliyor. Kredi notuna göre kredi veren bankaların güncel ihtiyaç kredisi kampanyalarında mevcut kredi notuna dikkat etmeyen vatandaşlar daha uygun faiz oranlı kredi kullanabilecekken daha yüksek oranlardan ihtiyaç kredisi çekebiliyor.

Bankaların müşterilerine sundukları kredi kampanyalarında uygulanan faiz oranlar, müşterinin kredi notu düştükçe yükseliyor. Örneğin kredi notu 1850 puan ve üzerinde olan vatandaşlar %1,18 faiz oranından yararlanarak ihtiyaç kredisi kullanabilirken, kredi notu 1115 ve altında olan kişilere aynı ihtiyaç kredisi, aynı bankadan %1,60 faiz oranı ile veriliyor.

Yüksek Kredi Notu Düşük Faizli Kredi Demek

Türkiye Ekonomi Bankası'nın (TEB) dijital bankacılık kuruluşu CEPTETEB'de yüksek kredi notu, düşük faizli ihtiyaç kredisi anlamına geliyor. Findeks Kredi Notu ve Risk Raporu satın alma işlemlerini tamamladıktan sonra müşteriler kampanyadan yararlanabiliyor. CEPTETEB yüksek kredi notuna düşük faiz oranı sunulan kampanyaya katılım şartları şu şekilde müşterilerin bilgisine sunuluyor:

  • Kampanya 23.09.2019 – 31.10.2019 tarihleri arasında geçerlidir.
  • Kampanya tarihleri arasında Findeks Kredi Notu veya Findeks Risk Raporunu alan ve aldığı bu hizmete ilişkin ödemeyi tamamlayan müşteriler TEB'in kurumsal internet sitesine ulaşarak, bankanın yapacağı findeks kredi notu sorgulaması neticesinde kredi notu 1600 ve üzeri olan müşterilere özel %1,25'ten başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kullanım imkanı sunulmaktadır.
  • Bankadan düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerin mevcut durumdaki kredi notu, belirtilen aralıklarda olsa dahi, bankanın kendi kredi değerlendirme kriterlerine göre müşterilerden ek bilgi ve belge talebinde bulunma, kredi tahsis etmeme ya da farklı faiz oranı uygulama hakkına sahiptir.
  • Kampanya kapsamında belirlenecek kredi faiz oranı TEB tarafından sorgulanan en güncel nota göre oluşturulacaktır.
  • KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. ve Türk Ekonomi Bankası A.Ş. kampanyayı dilediği zaman durdurma ve her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER