Yüzde 0.78 Oranla Konut Kredisi Veren Bankalar Var Mı?

Kasım ayı sonunda kredi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Kamu bankalarının ardından özel bankalar da düşük faizli konut kredisi kampanyalarını peş peşe yayınlıyor. İşte ev alacaklara yüzde 0.78 faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar...

Yüzde 0.78 Oranla Konut Kredisi Veren Bankalar Var Mı?

Geçtiğimiz haftalarda yapılan faiz indirimi ile on binlerce banka müşterisi cazip faiz oranları ile kredi kullanmak için bankalara akın etti. Kasım ayının sonlarına doğru gelinirken bankaların faiz indirim kampanyalarının da artması bekleniyor. Özellikle Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankaları, konut kredisinde uyguladıkları düşük faizler ile dikkat çekici kampanyalara imza atmaya devam ediyor. Aralık ayına az bir zaman kala konut kredisi faiz oranları düşmeye devam edecek mi?

Konut Kredisinde Yüzde 0.78 Faiz Oranı

Hayallerindeki evi satın almak için bankaların konut kredisi ürünlerine başvuran vatandaşlar, bankaların son dönemdeki avantajlı kampanyaları ile hayallerine bir adım daha yaklaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Konut kredisinde 0.78 faiz oranlı dönem vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Kamu bankalarının anlaşmalı inşaat şirketleri aracılığıyla kullandırdıkları düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyalarına özel bankalar da eşlik etmeye başladı.

En uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 0.75 olarak dikkat çekiyor. Türkiye bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özel ve kamu bankaları, sadece anlaşmalı inşaat firmalarından satın alınacak konutlar için müşterilerine yüzde 0.79 faiz oranından konut kredisi kullanma imkanı sunuyor. Peki hangi bankalar müşterilerine sundukları konut kredisi ürünlerinde yüzde 0.78 ve 0.79 faiz oranı uyguluyor?

Yüzde 0.78 ve 0.79 Faiz Oranlı Kredi Veren Bankalar

Kamu bankaları olarak da bilinen Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank müşterilerine 0.99 faiz oranından konut kredisi kullandırsa da anlaşmalı inşaat firmaları aracılığıyla satın alınacak evler için yüzde 0.79 faiz oranlı kredi vermeye devam ediyor. Türkiye'nin pek çok ilinde en çok tercih edilen konut firmaları tarafından tamamlanmış bu evleri uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunan firmalar, kamu bankaları ile anlaşmalı krediler sayesinde on binlerce vatandaşı ev sahibi yapıyor.

Hayallerindeki eve sahip olmak için en uygun konut kredisini kullanmak isteyen vatandaşlar kamu bankaları dışında özel bankaların çok cazip imkanlarından da yararlanabiliyor. Son olarak konut kredisi kampanyası güncellemesi yapan Türkiye İş Bankası, normal şartlar altında konut kredisinde uyguladığı yüzde 1.10 oranındaki faizin dışında anlaşmalı inşaat firmalarından satın alınacak konutlarda yüzde 0.78 faiz oranı uygulanacağını açıkladı. İşte Kasım ayı sonu itibarıyla müşterilerine yüzde 0,78 ve 0.79 faiz oranlı konut kredisi kampanyası sunan bankalar:

  • Albaraka Türk Katılım Bankası anlaşmalı inşaat şirketleri ile konut kredisi faiz oranı: yüzde 0.75
  • Ziraat Bankası anlaşmalı inşaat şirketleri ile konut kredisi faiz oranı: yüzde 0.78
  • Vakıfbank anlaşmalı inşaat şirketleri ile konut kredisi faiz oranı: yüzde 0.78
  • Halkbank anlaşmalı inşaat şirketleri ile konut kredisi faiz oranı: yüzde 0.78
  • İş Bankası anlaşmalı inşaat şirketleri ile konut kredisi faiz oranı: yüzde 0.78
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER