Ziraat Bankası %0.99 Faiz Oranıyla Konut Kredisi Yapılandırma

Ziraat konut kredisi % 0,99 yapılandırma

Ziraat Bankası %0.99 Faiz Oranıyla Konut Kredisi Yapılandırma

Kamu bankalarının başlattığı konut kredisi faiz oranları indirim kampanyalarına özel bankalardan da destek gelirken, geçtiğimiz dönemde oldukça yüksek bulunan kredi faiz oranı seviyeleri de daha makul bir düzeye çekilmiş oldu. Ancak daha önce yüksek faizle kredi çeken konut kredisi müşterileri uzun bir süredir konut kredisi yapılandırma bekliyordu. Yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullananlara müjdeli haber kamu bankalarından geldi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank uzun süredir beklenen konut kredisi yapılandırma ekranını açtı.

Ziraat konut kredisi % 0,99 yapılandırma

Yüksek faiz oranıyla konut kredisi taksiti ödeyen müşterilerin beklentilerine en nihayetinde yanıt geldi. Uzun zamandır beklenen kredi yapılandırma müjdesi, kamu bankaları tarafından duyuruldu. Aralarında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın bulunduğu kamu bankaları vatandaşın uzun süreli ısrarı ve artan konut kredisi borç transferi başvuruları doğrultusunda kredi yapılandırma ekranını açmak zorunda kaldı.

Son Dakika: Konut Kredisi Yapılandırma Ekranı Açıldı!


Kredi yapılandırma konusunda uzun bir süre sessizliğini koruyan ve artan taleplere karşı bir girişimde bulunmayan kamu bankaları sonunda geri adım attı. Daha önce yüksek faiz oranı ile konut kredisi kullanana vatandaşa 0,99 faiz oranı ile kredi yapılandırma hakkı duyurusu, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yapılan ortak açıklama ile vatandaşın bilgisine sunuldu.

Konut kredisi yapılandırma bekleyen vatandaşların ve kamuoyunun beklentisi, kamu bankalarının %1,10 ile %1,20 arasında bir kredi yapılandırma faiz oranı duyuracağı yönündeydi. Fakat alınan son kararla kamu bankaları yüksek faizlerden mağdur olan vatandaşları sevindirerek %0,99 oranı ile kredi yapılandırma yapacağını açıkladı.

Daha önce kamu bankaları tarafından yapılan ortak açıklamada Ağustos ayı itibariyle konut kredilerinde faiz indirimine gitmiş ve müşterilerine 500 bin liraya kadar olan tutarlar için aylık %0.99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımına başlamışlardı. Ekonomideki olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi sebebiyle gerçekleştirilen bu kampanya doğrultusunda konut kredisi kullanmak isteyenlere yeni fırsatlar sunulmuştu.

Kamu Bankalarının Konut Kredisi Yapılandırma Duyurusu


Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan ortak açıklamada; "Ağustos ayında gerçekleştirilen söz konusu konut kredisi faiz oranı indiriminden önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankalarından konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterilere, talep etmeleri durumunda aylık %0,99 faiz oranıyla konut kredisi yenileme imkanı sağlanacaktır." denildi. Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen yüksek faizli konut kredisi taksiti ödeyen mağdurların ilgili banka şubelerine başvuruda bulunması gerekmektedir.

  • 500 bin liranın altında konut kredisi kullananların aylık %0,99 faiz oranı

  • 500 bin liranın üzerinden kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranları


üzerinden kredilerini yapılandırma imkanı bulunmaktadır. Ülke bilançosunu her zaman kendi bilançolarının önünde tutan kamu bankaları yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerinin yüzlerini güldürmeye devam etmektedir. Yeni hedefleri ve ortaklaşa aldıkları kararlar ile müşterilerinin finansal yüklerini azaltacak olan faiz uygulamasına 1.10.2019 tarihinde başlanacağını açıklayan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şimdiden müjdeli haberi vatandaşlara duyurmuş oldu.

Kredi Yapılandırma Başvuruları Ne Zaman?


On binlerce yüksek faiz oranı üzerinden kredi borcu taksiti ödeyen vatandaşı yakından ilgilendiren konut kredisi yapılandırma ekranı yarın açıklanacak. 1 Ekim 2019 Salı günü itibarıyla vatandaşların uzun süreden beri çileli bekleyişleri de sona ermiş olacak. Konut kredisi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların müşterileri oldukları bankalara akın etmesi bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER