Ziraat Bankası Çiftçilere Konut Kredisi Nedir?

Çiftçinin her zaman yanında olmaya devam eden Ziraat Bankası, kendi evine sahip olmak isteyen çiftçiler için düşük faiz oranlı ve esnek ödeme seçenekleri olan konut kredisi fırsatı sunmaktadır. İşte Ziraat Çiftçi Konut Kredisi hakkında detaylar...

Ziraat Bankası Çiftçilere Konut Kredisi Nedir?

Günümüzde vatandaşların kendi evlerini satın almaları için bankaların sundukları konut kredilerine yoğun ilgi gösterdikleri görülmektedir. Ev maliyetlerinin çok yüksek tutarlara ulaşması sebebiyle bankaların konut kredisi ürünlerinden yararlanan vatandaşlar arasında çiftçiler de bulunmaktadır. Ziraat Bankası, düzenli gelir durumu olmayan çiftçilere özel geliştirdiği Çiftçi Konut Kredisi ürünü ile kendi evini satın almak isteyen çiftçi vatandaşlara cazip fırsatlar sunmaya devam etmektedir.

Çiftçi Konut Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası, çiftçi vatandaşlar için konut kredisi kampanyası başlatmıştır. Bu kampanya sayesinde düzenli geliri olmayan çiftçiler dahi hayallerindeki evi satın alma imkanına ulaşmaktadır. Çiftçiler, Ziraat Bankası aracılığıyla aldıkları bu konut kredisini gelir durumlarına göre düzenleyebilme ve banka tarafından sağlanan imkan dahilinde 6 ay ve 12 ayda bir olmak üzere değişik vadelere bölebilme fırsatından yararlanabilmektedir.

Çiftçilerin hasat zamanı elde ettikleri gelir ile uyum sağlamak adına çiftçileri aylık bir ödeme yükünün altına sokmamak için geliştirilen bu konut kredisi kampanyası ile düzenli gelire sahip olmadığı dönemlerde çiftçiler konut kredisi taksiti ödemek zorunda kalmamaktadır. Ziraat Bankası Çiftçi Konut Kredisi kampanyasına başvuruda bulunan çiftçiler, kazançlarını bankaya bildirmeleri durumunda bankanın kredi uzmanları tarafından kendilerine en uygun olan ödeme planı hazırlanıp sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Çiftçi Konut Kredisi

Vade imkanlarının çiftçilerin gelir durumuna göre uygun hale getirildiği Ziraat Bankası Çiftçi Konut Kredisi'nde müşteriler dilerlerse yapacakları kredi geri ödemelerini 10 yıla yayabilmektedir. Ayrıca bu 10 yıllık ödeme planı içinde yapılacak tüm ödemelerin konut kredisi çekilmeden önce planlanıp döküman halinde alınması mümkün olmaktadır. Bankası Çiftçi Konut Kredisi kullanarak hayallerindeki eve sahip olmak isteyen çiftçiler, bankanın yetkilendirdiği eksperin hazırlayacağı rapor üzerinden evin değerinin %80'lik kısmına kredi kullanabilme imkanına sahip olmaktadır.

Çiftçilerin eksper gözetiminde satın alacakları eve banka tarafından ipotek konulmaktadır. Çiftçiler Ziraat Bankası'ndan kullandıkları konut kredisi vadelerini tam olarak bitirinceye kadar banka ipoteği sürmektedir. Vade sonunda ya da konut kredisi borcunun erken kapatılması durumunda ipotek direkt olarak kaldırılmaktadır. Ziraat Bankası, Çiftçi Konut Kredisi kampanyasında genel olarak söz konusu ipotek işlemini teminat olarak yeterli görmesine rağmen bazı durumlarda müşterilerden kefil ya da ekstra teminat isteme hakkına sahip olduğu için bu yöntemlere başvurabilmekteidr.

Bankası Çiftçi Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası'nın diğer bireysel kredilerinde olduğu gibi Çiftçi Konut Kredisi'nde de bazı masrafların müşteriler tarafından karşılanması gerekmektedir. Kredi tahsis ücreti, konut sigortası, kredi sigortası, DASK ve ekspertiz rapor ücreti gibi masraflar çiftçiler tarafından karşılanmaktadır. Çiftçiler müşterisi oldukları Ziraat Bankası'na şahsen müracaat ederek Çiftçi Konut Kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER