Ziraat Bankası Konut Kredisinde Yüzde 0.49 Faiz Kampanyası

Ev satın almak için bankalardan konut kredisi kullanacaklara müjdeli haber Ziraat Bankası'ndan geldi. Ziraat Bankası yüzde 0.49 faiz oranlı konut kredisi kampanyası başlattı. İşte düşük faizli konur kredisi hesaplama ve detayları...

Ziraat Bankası Konut Kredisinde Yüzde 0.49 Faiz Kampanyası

Geçtiğimiz aylarda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamış olduğu Türkiye tarihinin en düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyasında ilk adımlar atıldı. Ziraat Bankası'nın resmi internet sitesinde konut kredilerinde yüzde 0.49 faiz oranıyla hesaplama detayları yayınlandı. TOKİ Başkanlığı tarafından hayata geçirilen sosyal konut projeleri kapsamında kullanılabilmesi için Ziraat Bankası'ndan yüzde 0.49 faiz oranlı konut kredisi kampanyası başlatıldı. Vatandaşların merak ettiği Ziraat Bankası TOKİ Sosyal Konut Kredisi kampanyası hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

0.49 Faiz Oranlı TOKİ Sosyal Konut Kredisi

Ziraat Bankası'nın TOKİ ile gerçekleştirdiği işbirliği neticesinde yüzde 0.49 faiz oranlı konut kredisi kampanyası başlatıldı. TOKİ'nin çeşitli illerimizde başlattığı sosyal konut projelerine başvuruda bulunan ve kura işlemlerinin akabinde TOKİ'den ev sahibi olmaya hak kazanacak vatandaşların ihtiyaç duyacakları konut kredisi finansmanları, Ziraat Bankası'nın TOKİ sosyal konut kredisi kampanyasıyla karşılanacak.

Geçtiğimiz aylarda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından, tarihin en düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyası olarak müjdelenen yüzde 0.49 faiz oranlı konut kredisi kampanyasında Ziraat Bankası, TOKİ'den ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlara 240 ay vade imkanı da sunuyor. Buna göre vatandaşlar sosyal konut sahibi olurken hem çok düşük faiz oranı ile konut kredisi kullanma imkanına sahip olacaklar hem de uzun vade sayısı sayesinde bütçelerine uygun taksitler ile kredi borçlarını zorlanmadan ödeyebilecekler.

Ziraat Bankası Yüzde 0.49 Faiz Oranlı Kredi Hesaplaması

Ziraat Bankası'nın başlatmış olduğu TOKİ sosyal konut kampanyası kapsamında 100 bin TL tutarında kredi kullanacak vatandaşlar için kredi taksit ve geri ödeme hesaplaması şu şekilde yapılabilmektedir:

Ziraat Bankası'nın kurumsal internet sayfası üzerinden paylaşılan konut kredisi hesaplama aracına göre bankadan yüzde 0.49 faiz oranı avantajıyla konut kredisi kullanan vatandaşlar, 240 ay vade seçeneğini tercih ettiklerinde aylık 709 TL tutarındaki taksitlerle borçlarını ödeyebiliyor.

Öte yandan Ziraat Bankası'ndan 150 bin TL'lik TOKİ sosyal konut kredisi kullanımlarında ise vatandaşlar yine 240 ay vade seçeneğinde aylık 1064 TL'lik kredi taksiti ödeyerek konut kredisi kullanma imkanından yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuruları Ne Zaman?

Ziraat Bankası'nın konut kredisi, TOKİ'nin başvuruları halen devam eden Sosyal Konut Projesine başvuran vatandaşların kullanabilecekleri bir finansman türüdür. TOKİ Başkanlığı tarafından yürütülen projeler için son başvuru tarihi 15 Ocak 2020 olarak belirlenmişti. TOKİ sosyal konut projelerine başvuruda bulunan vatandaşlar daha sonra kurada hak sahibi olmaları halinde Ziraat Bankası'nın yüzde 0.49 faizli konut kredisi kampanyasına başvuruda bulunabilecekler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gökhan kiremitçi
gökhan kiremitçi - 4 ay Önce

ihtiyac kıredisi

SIRADAKİ HABER