Ziraat Bankası Ticari Kredi Başvurusu ve Hesaplama

Ziraat Bankası ticari kredi başvurusu ve hesaplama nasıl yapılır? İşte bu soruya dair merak ettiğiniz tüm ayrıntılar...

Ziraat Bankası Ticari Kredi Başvurusu ve Hesaplama

Günümüz koşullarında ticari hayatın içerisinde aktif olarak var olanlar için nakit ihtiyacı en temel gereksinimler arasında yer alıyor. Ticari kurum ve kuruşların nakit ihtiyaçlarını karşılamaları söz konusu olduğunda da doğal olarak karşımıza bankalardan kredi çekme seçeneği karşımıza çıkıyor. Elbette ki Ziraat Bankası ticari kredi konusunda önemli avantajları sunan bir kamu bankası olarak karşımıza çıkıyor. Tam da bu notada akıllara Ziraat Bankası ticari kredi başvurusu ve hesaplama nasıl yapılır? Sorusu geliyor. İşte bu soruya dair merak ettiğiniz tüm ayrıntılar!

Ziraat Bankası Ticari Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası küçük ve orta ölçekli işletmelere avantajlı bir şekilde kredi desteği sağlaya bir banka olarak karşımıza çıkıyor. Esnafları zor duruma sokmadan kolay koşullarda onlara kredi desteği sunan Ziraat Bankası ticari kredi konusunda önemli kazanımları da sunuyor. Ziraat Bankası ticari kredi başvurusu nasıl yapılır? Öncelikli olarak size en yakın Ziraat Bankası’nın şubesine başvurmak durumundasınız. Şahsen yapacağınız başvuru işlemi sonrasında Ziraat Bakası siz 8 farklı kredi paketi sunacaktır. Bu paketlerden tarafınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz!

Ziraat Bankası Ticari Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Esnaflar için etkili bir düzeyde kredi olanağı sunan Ziraat Bankası, çok geniş ölçekli bir kredi olanağının da adresi konumunda yer alıyor. Ziraat Bankası ticari kredi hesaplama nasıl yapılır? Öncelikli olarak Ziraat Bankasının internet şubesine giriş yapmalısınız. Daha sonrasında tüketici kredi hesaplama aracı sayfasına giriş yapmalısınız. Bu aşamadan sonra ise almayı istediğiniz kredinin türünü, kredinin tutarını ve ardından vade miktarını işaretlemelisiniz. Bütün bunları eksiksiz olarak yaptığınızda, Ziraat Bankası ticari kredi hesaplama işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz. Bu sayede hem ticari kredi hesaplamanızı yapmış olursunuz hem de Ziraat Bankasının ticari kredi faizleri konusunda da bilgi sahibi olmuş olursunuz!

Ziraat Bankası Ticari Kredi Erteleme

Ziraat Bankası ticaretle uğraşanlara özel kredi fırsatları sunan bir banka olarak tanımlanıyor. Elbette ki Ziraat Bankası aracılığıyla kredi çeken ticari kurum ve kuruluşların sayısının da her geçen gün artış gösterdiğini ifade etmek mümkün oluyor. Tam da bu noktada Ziraat Bankasının kredilerinin geri ödenmesinde bazı sıkıntıların yaşanması da gündeme geliyor. Böyle durumlar da ise devreye Ziraat Bankası ticari kredi erteleme seçeneği giriyor.

Faiz Oranları

Elbette ki günümüz koşullarında Ziraat Bankasından kullandığınız ticari krediyi erteletmek istediğinizde ödemeniz gereken taksit miktarı üzerinden bir faiz oranıyla karşılaşabiliyorsunuz. Yine anapara üzerinden ve taksit sayısının miktarına göre de Ziraat Bankası farklı koşulları sizlere sunabiliyor. Bununla birlikte Ziraat Bankasının ticari kredisine dair bir erteleme talebinde bulunmayı istiyorsanız; bunu hem telefon bankacılığından hem de internet bankacılığı üzerinden yaptırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ticari Kredi Faiz Oranı

Ziraat Bankası da tıpkı diğer bankalar gibi ticari kredilerinde farklı miktarlarda faizler uyguluyor. Burada temel kriter ise size sunulan kredi paketinin tam olarak hangi paket olduğuyla doğrudan ilgilidir. Ziraat Bankası ticari kredi faiz oranı söz konusu olduğunda; Rotatif Kredi, İskonto Kredi, Spot Kredi ile Nakit Yönetimi Kredisi gibi kredi seçenekleri karşımıza çıkmaktadır. Yine Gün İçi Kredi, Döviz Kredileri ile Ticari Kredili Mevduat Hesabı gibi kredi paketleri karşımıza çıkmaktadır.

Kredi Fırsatı

Ziraat Bankası ticari kredileri istihdamı sağlamaya yönelik olarak da geliştirmektedir. İstihdam başına 50 bin TL ile 150 bin TL kadar farklı kredi fırsatları işletmeleri beklemektedir. Üstelik bu kredilerin geri ödemesi de 12 ay ana para ödemesiz olarak verilmektedir. Ziraat Bankası ticari kredi faiz oranları ise %0,99 ile %1,32 arasında değişiklik göstermektedir. Bazı ticari kredilerinin ise faizsiz olarak sunulduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası Ticari Kredi Kartı

Ülkemizde Ziraat Bankası da tıpkı pek çok bankanın yaptığı gibi ticari kredi kartı olanağı sunabilen bir banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Ziraat Bankası ticari kredi kartı için öncelikli olarak bankada bir hesabınızın bulunması şarttır. Tabi ki bu hesabınızın mutlaka ticari hesap olması da şarttır. Elbette ki Ziraat Bankasında ticari hesap açabilmenin ön koşulu da bir işletme sahibi olmanızdır. Vergi levhanızdaki isim geçen şahıs adına Ziraat Bankasından ticari hesap açabilirsiniz. Sonrasında ise bu hesabınız üzerinden Ziraat Bankası ticari kredi kartına başvuru yapabilirsiniz. Üstelik ticari kredi kartlarının limitlerinin diğer kartlardan çok daha fazla olduğunu da unutmayınız!

Ziraat Bankası Ticari Kredi Kartı Taksitlendirme

Şayet Ziraat Bankası ticari kredi kartı kullanıyorsanız, rahatlıkla büyük bakiyeli alışverişler yaparak, taksitlendirme de yapabilirsiniz. Ancak kimi zaman ticari kredi kartınızı geri ödemek konusunda bir sorun yaşadığınızda kredi kartı borcunuzu bankanızı arayarak da taksitlendirebilirsiniz. Ziraat Bankası ticari kredi kartı taksitlendirme işlemi için banka şubesine bizzat gidebilir, internet bankacılığını kullanabilir ya da telefon bankacılığını tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem kredi kartınızla taksitli alışveriş yapmanın rahatlığını yaşar hem de geri ödemenizi de taksitli bir şekilde yapabilirsiniz!

YORUM EKLE
banner99
SIRADAKİ HABER