Ziraat Bankası'ndan Ekonomi Değer Kredisi

Ziraat Bankası'ndan KOBİ'lere destek olmak ve KOBİ'lerin büyümelerine hareket katmak adına yeni bir kredi paketi kullanıma sunulmuştur. Ziraat B

Ziraat Bankası'ndan Ekonomi Değer Kredisi
Ziraat Bankası'ndan KOBİ'lere destek olmak ve KOBİ'lerin büyümelerine hareket katmak adına yeni bir kredi paketi kullanıma sunulmuştur. Ziraat Bankası Ekonomi Değer Kredisi adı verilen bu paket dahilinde ihtiyaç sahibi KOBİ'lere 6 ay ana para ödemesiz olarak finansman desteği sunulmaktadır. Ekonomideki olumlu gelişme ve beklentiler doğrultusunda, ekonominin can damarları işletmelerin üzerindeki finansman yükünü azaltmak amacıyla, enflasyon rakamları endeksli ve T.C.ç Hazine ve Maliye Bakanlığınca sağlanan Hazine Destekli Kefalet Sistemi çerçevesinde  KGF teminatlı kredi kullanılması imkanı sağlanmaktadır.

Ülkemizde istihdam ve üretimin artırılmasında önemli bir role sahip KOBİ ve KOBİ dışı tüm iletmelerin desteklenmesi amacıyla ekonomimize değer katmak için “EKONOMİ DEĞER KREDİSİ” paketi Ziraat Bankası tarafından hayata geçirilmiştir. Ekonomi Değer Kredisi ile bütün işletmelerimize enflasyona endeksli değişken faizli kredi kullanım imkanı sunulmaktadır. Böylelikle, firmaların finansman maliyetlerinin azaltılması da hedeflenmektedir.

Ziraat Bankası Ekonomi Değer Kredisi Özellikleri


Ticari müşterilerinin değerini iyi bilen Ziraat Bankası, Ekonomi Değer Kredisi paketi ile müşterilerinin ekonomiye daha fazla katkı sağlaması için hayata geçirdiği bu kampanya sayesinde KOBİ'lere ve KOBİ dışı işletmelere enflasyona endeksli finansman desteği sunmaya devam etmektedir. Ekonomi Değer Kredisi kampanyasının genel özellikleri bankanın kurumsal web sitesi üzerinde şu şekilde belirtilmiştir:

  • Ekonomi Değer Kredi Paketi kapsamında sunulan finansman desteği ile firma bazında ciroya göre azami 5 milyon TL ile 50 Milyon TL arasında değişen tutarlarda kredi kullandırılabilmektedir.

  • Anapara ödemesiz dönem azami 6 ay, toplam vade azami 48 ay şeklinde kullandırılır.

  • Azami 6 ay anapara ödemesiz ve azami 36 ay vadeli krediler için yıllık TÜFE+4 faiz oranı uygulanacaktır.

  • Azami 6 ay anapara ödemesiz ve 36-48 ay vadeli krediler için ise yıllık TÜFE+4,5 faiz oranı uygulanacaktır.


Ekonomi Değer Kredisi Paketini Kimler Alabilir?


Ziraat Bankası tarafından işletmelerin ihtiyaç duyduğu finansman desteğinin karşılanması amacıyla uygulamaya konan Ekonomi Değer Kredisi Paketi tüm KOBİ'leri kapsamaktadır. Bunun yanı sıra KOBİ tanımı dışındaki tüm işletmeler de kredi kampanyasına dahil edilmiştir. En fazla 50 milyon liraya kadar verilecek olan 6 ay ödemesiz kredi miktarı, kampanyadan yararlanmak isteyen işletmenin cirosuna göre belirlenmektedir. Firmanın cirosuna göre ise kullandırılacak olan kredinin miktarı en az 5 en fazla ise 50 milyon lira olarak belirlenecektir.

Ziraat Bankası Ekonomi Değer Kredisi paketi kampanyası kapsamında 6 ay geri ödemesiz olarak KOBİ ve KOBİ dışı işletmelere verilecek olan finansmanın hesaplanmasında 2 farklı faiz oranı ele alınmaktadır. En fazla 48 ay vade seçeneği ile verilen bu kredi paketinde senelik faiz oranı %4,5 olmaktadır. Aylık faiz oranı hesaplanmasında bu oran 12'ye bölündüğünde %0,375 gibi bir oran elde edilmektedir. Ancak bu orana ilaveten yıllık TÜFE miktarının da giydirildiği unutulmamalıdır.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER