EkonomiGündem

BİM’den enflasyon muhasebesi açıklaması

Türkiye’nin en büyük süpermarket zincirlerinden BİM’in Mali İşler Müdürü (CFO) ve İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu, halen enflasyon muhasebesine geçilmemiş olmasının haksızlık olduğunu belirtti. İşte detaylar.

Türkiye’de resmi enflasyonun 3 haneli rakamlara ulaşması ile birlikte enflasyon muhasebesi tartışması da firmaların bir numaralı gündem maddesi oldu. Bugün ise konuyla ilgili olarak Türkiye’nin en büyük süper market zincirlerinden bir tanesi olan BİM Mağazalar A.Ş’den geldi. BİM’in Mali İşler Müdürü (CFO) ve İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu yüksek enflasyona rağmen enflasyon muhasebesine geçilmemiş olmasının da işini doğru yapan firmalar için haksızlık oluşturduğunu söyledi.

Enflasyon muhasebesine geçilmeli

Bir süredir firmalar ve özellikle bankalar tarafından dillendirilen enflasyon muhasebesi uygulamasına geçilmesini de BİM’in Mali İşler Müdürü (CFO) ve İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu istedi. Dortluoğlu yüksek enflasyona rağmen enflasyon muhasebesine geçilmemiş olmasının da işini doğru yapan firmalar için haksızlık oluşturduğunu söyledi.

Öte yandan enflasyon oranlarına da değinen Dortluoğlu, “Enflasyon bizi yarın nerelere götürecek bilmiyoruz ama şu anda görünen şu ki, bizim 12 aylık enflasyonumuz yaklaşık 110 civarında” diye konuştu. Konuşmasının devamında Türkiye yıl sonunu yüksek bir enflasyonla kapatacak gibi görünüyor diyen Dortluoğlu, ‘’Biz de bu doğrultuda yıllık ciro artışımızı yüzde 100’ün üzerinde bir oranla revize ettik” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu