Kripto Para

Binance son parasını yatırdı! Bitcoin’i kurtarabilecek mi?

Bitcon’in tarihi değer kaybı yaşamasının ardından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Bitcoin’i kurtarmak için son parasını da yatırdı.

Kripto paralardaki çöküş bitmek bilmiyor. Yatırımcılar ise psikolojik olarak harap olmuş durumda. Bitcoin dün gece kritik destek noktası olan 20 bin dolar seviyesini kırmış ve 17 bin 600 dolar seviyelerine kadar çekildi. Bu gelişmenin ardından tüm ümitlerini kaybeden Bitcoin yatırımcıları işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin atağıyla tekrar ümitlendi.

Binance 2 milyar dolarlık Bitcoin aldı

Bitcoin’deki düşüşü sonlandırmak için Binance elinde bulunan son parasıyle yaklaşık 2 milyar dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştir. Binance’nin 101 bin 266 adet Bitcoin aldığı belirtiliyor. Bu adım ise Binance’nin CEO’su  için kritik bir karar. Zira Zhao, Bitcoin’deki çöküşün ardından tam tamına 86 milyar dolar kaybetti. Zhao’nun servetinin şu an 10 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Binance 2 milyar dolarlık Bitcoin aldı

Binance daha öncede lider kripto para olan Bitcoin’i kurtarma operasyonu yapmış ancak başarılı olamamıştı. Bitcoin daha önce Bitcoin’deki sert değer kayıplarının ardından alım- satım işlemlerini geçici olarak askıya almıştı.

Diğer yandan Binance’nin bu son müdahalesi biraz işe yaramış görünüyor. Müdahalenin ardından Bitcoin şu an itibariyle 19 bin dolar seviyesine kadar yükselti. Binance’nin bu kurtarma planının işe yarayıp yaramayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Peki siz Binance’nin Bitcoin kurtarma planı ile ilgili ne düşünüyorsunuz. Binance’nin bu müdahalesi Bitcoin’i kurtarmaya yetecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu