Kripto Para

Binance’den şok açıklama: Terra Luna’nın batışına izin verdik

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance binlerce kişinin battığı Terra Luna çöküşü ile ilgili olarak Terra Luna’nın batışına izin verdik açıklamasında bulundu.

İşlem hacmi bakımında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance binlerce kişinin battığı Terra Luna faciası ile ilgili olarak şok bir açıklamada bulundu. Binance, hangi tür şirketlerin kurtarılacağına karar verilirken açık şekilde ‘kötü projelerin elenmesi gerektiğini ve ikircikli bir durum oluşmaması adına bunların gizlenmemesi gerektiğini belirterek Terra Luna’nın batışına izin verdiklerini itiraf etti.

Binance, bir blog yazısında 2018’deki ayı piyasası ise içinde bulunduğumuz ayı piyasasının farklı dinamiklere sahip olduğunu belirterek 2018 yılındaki ayı piyasası ile bugünün ayı piyasası arasındaki anahtar farkın “Başarısız olmalarına izin verin” sözleriyle ifade etti. Öte yandan ise Binance, blog yazısında kötü şirketleri ve düpedüz ponzi olan projeleri kurtarmaya karşı oldukalrını belirtiyor.

Binance, şu anki durum ile 2018’deki durum arasındaki bir diğer farkın ise kripto paraların yanında kripto para borsalarının da çökmesi. Binance, bu çöküşlerde ise yüksek kaldıraçlı işlemlerin etkili olduğunun altını çiziyor.

Kötü tasarlanmış, yönetilen ya da işletilen şirketler kötü projelerdir

Binance, kripto para ve borsalarının kurtarılması ile ilgili olarak ise hangi tür şirketlerin kurtarılacağına karar verilirken kötü projelerin elenmesi gerektiğini ve ikircikli bir durum oluşmaması adına bunların gizlenmemesi gerektiğini belirtiyor.

Binance, blog yazısında sağlıklı nakit rezervlere sahip sektörün en büyük oyuncularından biri olduklarını belirterek, ‘’Konumumuz itibariyle kullanıcılarımızı koruma görevimiz bulunuyor. Ayrıca sektör oyuncularının hayatta kalmasına ve umutla gelişmelerine yardımcı olma sorumluluğumuz da var. Bize doğrudan bir faydası olmasa veya olumsuz yatırım getirisi yaşasak bile durum böyle” dedi.

Diğer yanda ise Binance, bütün kurtarma paketlerinin ise aynı olmadığına dikkat çekerek, kötü tasarlanmış, yönetilen ya da işletilen şirketlerin kötü projeler olduğunu, ‘’Kötü şirketlerin yaşamasına izin vermeyin. Bırakın başarısız olsunlar. Bırakın onların yerine daha iyi projeler gelsin” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu