Gündem

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu: Kamu çalışanları artık yaşamlarını idame ettirememekte

Türkiye’de artan enflasyon oranları alım gücünü her geçen gün daha da azaltıyor. Artan enflasyon oranları sonrası orta direk olarak ifade edilen memur sınıfı da bu yükselişten nasibini alıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, ‘’Kamu çalışanları artık yaşamlarını idame ettirememekte’’ açıklamasında bulundu.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu artan enflasyon oranları sonrası yazılı açıklamada bulundu. Kamu çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara değinilen açıklamada kamu çalışanları artık yaşamlarını idame ettirememektedir denildi.

“Enflasyon çok kısa bir sürede üç haneli rakamlara ulaşmıştır. AKP iktidarının vurdumduymazlığı sayesinde yurttaşlar çok ağır bir şekilde bedelini ödemektedir. Kamu çalışanları artık bu zam oranları ile yaşamlarını idame ettirememekte ve derin bir yoksulluğa teslim olmaktadır. Acilen vergilere yapılan bu insafsız zamların geri alınması ve enflasyon farklarının maaşlara aylık olarak yansıtılması gerekmektedir”

Enflasyon farkları aylık olarak maaşlara yansıtılmalı

Daha önce Memur-Sen ve Kamu-Sen’in yaptığı enflasyon oranlarının aylık olarak maaşlara yansıtılması önerisini Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’da istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu