Bilgi MerkeziKripto Para

Bitcoin küresel kiyasalardaki toparlanmayla birlikte yönünü yukarı çevirdi

Bir süredir düşüş trendinde Bitcoin küresel piyasalardaki toparlanmanın ardın yönünü yukarı çevirdi.

En büyük kripto para Bitcoin küresel piyasalardaki toparlanmanın ardın yükselişe geçti. Teknoloji endeksi Nasdaq, S&P 500 ve DJI endekslerinde bu hafta yüzde 2’ye yakın yükselişler kaydedildi. Öte yandan 10 yıllık ABD Hazine getirisi, 2018’den bu yana en yüksek olan yüzde 2,94’e yükseldi. Bitcoin de küresel piyasalardaki bu toparlanmanın ardında bu hafta 38.500 dolara kadar gerilemiş daha sonra yeniden 40.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Son dönemlerdeki kripto paralar ile hisse senetleri arasındaki korelasyon ise dikkat çekiyor.

Bitcoin geçtiğimiz hafta 48.000 dolara seviyelerinde yatay bir bant içinde hareketini sürdürmüştü. Bu durum yatırımcıların arzın büyük bölümünü 40.000 dolar seviyesinin üzerinde tuttuğunu gösteriyor.

Bitcoinde ilk direnç 43.500 dolar

Teknik analiz uzmanları Bitcoin’de  ilk direncin 43.500 dolar olduğunu belirtiyor. Günlük grafikteki göreceli güç endeksi (RSI) , mart ayı sonlarına benzer şekilde aşırı alım seviyesinde olduğunu ancak günlük grafikte RSI nötr ve bu da alıcıların destekte aktif kalabileceği anlamına gelebileceğinin altını çiziyor.

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu