GündemKripto Para

Bitcoin yatırımcıları dikkat! Binance CEO’su Zhao uyardı

Dünyanın en büyük kripto borsalarından birisi olan Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını uyardı. İşte detaylar.

Kripto paralar ve özellikle Bitcoin tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Zira Bitcoin yılbaşından bu yana 45 bin dolar değer kaybetti. Sadece bu hafta yüzde 25’e yakın değer kaybetti. Öte yandan diğer altcoinlerde Bitcoin’le benzer kaderi paylaştılar. Kriptolardaki sert değer kayıpları sonrası kripto borsaları da bir bir iflas etmeye başladı. Bugün ise FTX kripto borsası iflas ettiğini açıkladı. Bu iflasın ardından kripto yatırımcılarında soğuk duş etkisi yaratırken işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’nin CEO’su CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını uyardı.

binance CEO'su Zhao Finansal çöküş yolda

Zhao: Finansal çöküş yolda

FTX, kripto paralarda yaşanan sert dalgalanmaların ardından bugün iflas ettiğini duyurdu. Yapılan açıklamada FTX’in ABD’de iflas süreci başlattığı ve FTX’in Üst Yöneticisi (CEO) Sam Bankman-Fried’in de istifa ettiği bildirildi. Diğer yandan kripto yatırımcıları daha FTX’in iflas şokunu atlatamamışken bir korkutan açıklama da Binance’nin CEO’su Zhao’dan geldi. Zhao, finansal çöküşün yolda olduğunu belirtti. Financial Times gazetesine yaptığı açıklamada Zhao, 1 trilyon dolarlık dijital varlık piyasasının 2008’deki finansal çöküşe benzer bir krizle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Binance'nin CEO'su Zhao FTX gibi bu tür borsalardan uzak durun uyarısında bulundu

Açıklamasının devamında FTX’teki erimenin tam etkisinin henüz hissedilmediğinin altını çizen Zhao, gelecek haftalarda daha fazla şirketin başarısız olabileceğini söyledi. Zhao, daha önce ise FTX’i satın almak için girişimlerde bulunmuş ancak daha sonra bu kararından geri adım atmıştı. FTX’in iflasının Zhao’nun bu kararının ardından gerçekleşmesi Zhao’nun bu iflası daha önce gördüğünü akıllara getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu