GündemKripto Para

Bitcoin’de 30 bin dolar senaryosu

Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından BitMEX'in kurucu ortağı Arthur Hayes Bitcoin'in teknoloji hisseleriyle korelasyonunun rekor seviyeye ulaştığını bu durumun Bitcoin’in haziran ayına kadar 30 bin dolara çekilebileceği tahmininde bulundu.

Kripto paraların Ukrayna’nın işgali ile birlikte oynaklıkların rekor seviyelere çıkmasının ardından BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes çarpıcı bir tahminde bulundu. Hayes, Bitcoin’in teknoloji hisseleriyle birlikte hareket etme eğilimi, dijital paranın değerinin haziran ayına dek 30 bin dolara çekilebileceği anlamına geliyor açıklamaların da bulundu.

Diğer yandan Hayes, kendi blogunda yayımladığı bir mesajda Ether’in 2 bin 500 dolara çekebileceğini belirtti

Fed’in önümüzdeki günlerde yapması beklenen faiz artışları kripto paralar ve teknoloji hisseleri üzerinde satış baskısı kurarak Nasdaq 100’ün yüzde 3,6 değer kaybetmesine ve Bitcoin’in pazartesi günü kısa süreliğine 42 bin doların altına gerilemesine sebep oldu.

Nasdaq ile 90 günlük korelasyon rekoru

Nasdaq ile 90 günlük korelasyon rekoru

Bitcoin’in teknoloji endeksi Nasdaq ile 90 günlük korelasyonu rekor seviyelere ulaşırken, bu durum ışığında dijital varlığın bir yatırım çeşitlendirme aracı olmaktan çok uzak olduğu belirtiliyor.

“Kripto piyasaları gerilemeye girerken hisse senetlerine aşağı yönlü liderlik edecek ve çıkış üzerinden çalışılırken de yukarı yönlü liderlik edecek” diyen BitMEX’in kurucu ortağı Hayes, “Bitcoin ve Ether Fed harekete geçmeden ve politikasını sıkılaşmadan önce dibi görecek” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan BitMEX’in diğer kurucu ortağı Benjamin Delo ile borsalarında bir anti-kara para aklama mekanizması kurmakta başarısız olduklarını konusunda öz eleştiri de bulunan ve karar duruşmasını bekleyen Hayes’in son dönemde dijital varlıklarla ilgili ihtiyatlı paylaşımlar yaptığı dikkatlerden kaçmıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu