Kripto Para
Trend

Bitcoin’in gözü Powell’da Bitcoin daha düşecek mi?

Kripto para piyasasındaki deprem devam ediyor. 25 bin dolar dan tepki yükselişi ile tekrar 29 bine yükselmesinin ardından gözler FED başkanı Powell’a çevrildi.

Son 10 ayın en düşük seviyesine gerileyen Bitcoin’de gözler FED başkanı Powell’ın konuşmasına çevrildi. Powell bugün gazetecilerle yaptığı toplantıda ABD’deki faiz ve enflasyon oranlarıyla ilgili yeni mesajlar verdi.

Enflasyonu yüzde 2 hedefine indirmek biraz ağrılı olacak

ABD’de son 41 yılın en yüksek enflasyon oranı olan yüzde 8,5’e çıkmasının artından enflasyon bu seviyeden biraz geri çekilerek yüzde 8,3 seviyelerine çekildi. Ancak bu oran hala FED’in hedefi olan yüzde 2’nin çok üzerinde bulunuyor. Konuşmasında bu konuyada değinen Powell enflasyonu yüzde 2 hedefine indirmenin biraz ağrılı olacağını belirterek “Önümüzdeki fed toplantısında 50 baz puanlık daha faiz artırımının uygun olacağını düşünüyoruz. Faiz oranlarını daha erken yükseltsek bizim için daha iyi olurdu.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Powell bir süredir düşen ABD borsaları için ise açıklama yapmaktan kaçındı.

Açıklamanın ardından Bitcoin (BTC) tepki vermezken ilerleyen saatlerde ise tekrardan 28 bin dolar seviyesinin altına sarktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu