Kripto Para

Bitcoin’in güç tüketimi 2022 yılının en düşüğünde

Bitcoin ağının güç tüketimi 10,65 gigawatt (GW) ile 2022 yılının en düşüğüne geriledi.

Bitcoin’deki sert değer kayıpları Bitcoin madenciliğinde etkiledi. Bitcoin madenciliği güç tüketimi 10,65 gigawatt (GW) ile 2022 yılının en düşüğüne geriledi. Madencilik hash oranındaki düşüşten sonra, Bitcoin (BTC) ağının genel güç tüketiminde gözle görünür bir düşüş yaşandı ve bu da BTC madenciliği yapılırken tamamlanması gereken blokların ulaşım gücünü saniyede 199,225 exahash’a (EH/s) düşürdü.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Bitcoin ağı 2022 yılının en düşük güç talebi seviyesine (10,65 gigawatt (GW)) geriledi. Bitcoin (BTC) ağı, en yüksek 16,09 GW seviyesini test etmişti.

2018-2022 arası Bitcoin ağ gücü talebi grafiği
2018-2022 arası Bitcoin ağ gücü talebi grafiği

Öte yandan 16 haziran tarihinde yayımlanan Cointelegraph raporu, bankacılık sektörünün Bitcoin ekosisteminden 56 kat daha fazla enerji kullandığını gösterdi. BT mühendisi, kriptograf ve danışman olan yayımcı Michel Khazzaka, konuya ilişkin olarak bir röportajında şunları söyledi: ‘’Genel olarak Bitcoin ve Bitcoin Lightning, büyük ölçekte benimsenmeyi hak eden gerçekten harika ve çok verimli teknolojik çözümler. Bu teknoloji, yeterince parlak, yeterince verimli ve kitlesel olarak benimsenecek kadar güçlü.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu