Döviz & Borsa

Borsa İstanbul teknik analizi, BIST 100, BIST 30 ve hisseler

Borsa İstanbul 22 nisan cuma günkü düşüşünün ardından tekrar toparlanma sürecine girdi. Peki bu yükseliş devam edecek mi? Detaylar haberimizde.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi 22 nisan cuma günkü ser düşüşün ardından son 3 gündür yaşadığı yükselişin ardından kritik seviye olan 2460 puan seviyelerine kadar geldi. Uzmanlar ise bu seviyenin önemli bir direnç olduğunu ve buraların üzerindeki kapanış yeni bir yükselişin habercisi olacağı görüşünde.

Peki Borsa İstanbul’daki yükseliş sürecek mi?

İşte BIST 100, BIST30 ve hisselerin teknik analizi

BIST 100 ve hisse senetleri teknik analizi

BIST 100 endeksi ve hisse senetlerinin teknik analizi

Tabloların değerlendirmesi:Yukarıdaki tablo, hisse senetlerinin günlük bazdaki hareketli ortalamalarına göre hesaplanan TAKİP SEVİYELERİNE (TS) göre teknik durumlarını “OLUMLU” veya “ZAYIF” olarak ifade etmektedir. Takip seviyesi olarak verilen değerler, hisseler için “OLUMLU” veya “ZAYIF” seyre geçiş seviyeleri olarak düşünülmelidir. Günlük TS “OLUMLU”; TS üzerinde kalındığı sürece yükseliş yönlü hareketin devamı beklentisine işaret etmektedir. Günlük TS “ZAYIF” ifadesi ise, TS altında kalındığı sürece düşüş yönlü hareketin devamı beklentisine işaret etmektedir.

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu