Döviz & Borsa

Borsa İstanbul’da bankacılık rüzgarı

Bugün Borsa İstanbul’da bankacılık rüzgarı esti. Borsa İstanbul’da işlem gören banka hisseleri yüzde 5’e yakın değer kazandı. İşte detaylar.

Borsa İstanbul tarihi seviyeleri test etmeye devam ediyor. Özellikle negatif faiz ortamı nedeniyle yatırımlarını korumak adına yatırımcılar borsaya yöneliyor. Borsadaki yükselişe en büyük katkıyı ise bankacılık hisseleri destek veriyor. XBANK Bankacılık endeksi bugün yüzde 6’ya yakın değer kazandı. Öte yandan borsada en çok işlem gören Garanti Bankası (GARAN) yüzde 4 değer kazanarak 16 lira seviyesine yaklaşırken Yapı Kredi yüzde 4,15 Akbank yüzde 3,95 Vakıfbank yüzde 4,15 değer kazandı. Türkiye İş Bankası ise tavan oldu. İş Bankası yüzde 9,77 değer kazanarak 6.62 lira seviyesine yükseldi.

BIST 100 endeksindeki yükseliş sürüyor

Öte yandan Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde yükseliş trendi devam ediyor. Bugün bankacılık hisseleri öncülüğünde BIST 100 endeksi yüzde 1,20 değer kazarak 2753 puana kadar yükseldi. BIST 30 endeksi ise yine benzer şekilde yüzde 1 değer kazarak 2954 puana kadar yükseldi. Kripto paralarda ise toparlanma devam ediyor. Ocak ayından bu yana ciddi değer kayıpları yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) toparlanarak 23 bin dolara kadar yükseldi. Bitcoin bugünde yüzde 2 değer kazancı kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu