EkonomiGündem

Bu da oldu! Yarım simit satıları başladı

Ekonomik kriz altında zor dönem geçiren esnaflar düşen satışları artırmak için çeşitli çareler arıyor. Muğla’da bir esnaf yarım simit satışlarına başladı.

Türkiye’de bir süredir ekonomik kriz altında zor dönem geçiren esnaflar ekmek teknelerini döndürebilmek için çeşitli çareler arıyor. Boş tost ve boş baklavadan sonra Muğla’da bir esnaf yarım simit satışlarına başladı.

Allah sonumuzu hayır etsin

Muğla’da işletmecilik yapan Sabahattin Yılmaz, “Ekonomik durumdan dolayı milletin alım gücü düştü. Bu yüzden yarım ekmek, yarım simide talep oluyor” dedi.

Olayın sosyal medyaya düşmesinin ardından kısa sürede trend topic (TT) olurken bazı vatandaşlar haberin altına ‘’Allah sonumuzu hayır etsin’’ yorumunda bulundu.

Türkiye’de son 20 yılın en yüksek enflasyon oranlarının görülmesinin ardından alım gücü düşen vatandaşlar aldıkları ürünlerinin miktarlarını azaltma hatta mümkünse yarın ve çeyreklik şeklinde alma yoluna gidiyor. Hal böyle olunca da esnaflar vatandaşlardan gelen bu taleplere kayıtsız kalamıyor.

Daha önce boş baklava ve boş tost gibi uygulamaların ardından yarım simit dönemi başladı. Muğla’da bir dükkan işletmecisi düşen satışlarını artırmak için müşterilerinden gelen talep doğrultusunda yarım ekmek ve yarım simit satışına başlandı.

Düşen alım gücü nedeniyle yarım ekmek ve yarım simide yoğun talep olduğunu belirten Sabahattin Yılmaz “Yarım ekmeğin tanesi 1,50 TL. Ayrıca şu anda ekonomik durumdan dolayı milletin alım gücü de düştü. Bu yüzden yarım ekmek, yarım simide talep oluyor. Undaki artıştan dolayı ekmek ve simit fiyatları da arttı.’’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu