Bu Hafta Dikkat Etmeniz Gereken Altcoinler! Hızlı Bir Yükseliş Görülebilir!

Kripto para piyasası bir gerilemenin eşiğinde mi? Kesin olmamakla birlikte, varlık sınıfı geçen haftaya göre daha sağlıklı görünüyor.

Bu Hafta Dikkat Etmeniz Gereken Altcoinler! Hızlı Bir Yükseliş Görülebilir!

Genel olarak konuşursak, kripto para birimleri geçen hafta bulundukları yerden yükseldi. Ancak, token fiyatının daha da artacağına dair bir garanti yok. Geçtiğimiz hafta birkaç Altcoin projesinin piyasanın önemli ölçüde üzerinde performans göstermesi dikkat çekici. Size bu hafta dikkat etmeniz gereken Altcoinleri listelemeye çalıştık.

SOLANA

Solana (SOL) geçtiğimiz hafta yaklaşık %45 artarak en çok kazananlardan biri oldu. Bunun nedeni kısmen, bu hafta değerinde %1.000 artış kaydeden ve kripto topluluğunu tamamen ele geçiren Solana merkezli meme-coin BONK. Solana'yı aktif olarak kullanan kullanıcı sayısı hafta boyunca önemli ölçüde arttı. FTX öncesi seviyelere kıyasla, günlük aktif cüzdan sayısı üçe katlandı.

Geçen hafta Solona Blockchain, FTX'in çöküşünün ardından kendini yeniden diriltme girişimleriyle manşetlere girdi. Solana Vakfı şu anda Sam Bankman Fried'in yardımı olmadan FTX Trading LTD adi hisse senedinin yaklaşık 3,24 milyon hissesinin yanı sıra merkezi olmayan borsa (DEX) Proje Serumundan yaklaşık 3,43 milyon FTT tokeni ve 134,54 milyon SRM tokeni ile ilerlemeye çalışıyor. Önceki haftaya 11.30$'dan başlayan Solana şu anda yaklaşık 16.55$'dan işlem görüyor.

Ethereum Classic

Ağın karma oranındaki önemli bir değişikliğin ardından, Ethereum Classic'in (ETC) fiyatı %30 arttı. Basitçe söylemek gerekirse hash oranı, bir bitcoin madenciliği cihazının ne kadar hızlı çalıştığını açıklar. Ethereum Classic hash oranı, Aralık 2022'deki düşük seviyesinden yaklaşık %10 artışla şu anda 107,58 TH/s. Daha hızlı madencilik, daha fazla ağ işlemi ve dolayısıyla daha fazla kârlılık sağlıyor.

The Graph

Ağdaki aktif projelerin artması sonucunda GRT token fiyatı %22 arttı. Ayrıca, büyük olasılıkla fiyat artışında da rol oynayan endeksleyicilerde bir artış gösterdi. Şu anda, Altcoinin maliyeti yaklaşık 0,07 dolardır. The Graph'ta şu anda 600'den fazla merkezi olmayan uygulama veya DApp bulunurken, 300'den fazla indeksleyici de var. Birlikte, kullanılabilirliği geliştirir ve bu ekosistemi oluştururlar.