Gündem

Çarpıcı iddia! Gittigidiyor enflasyon yüzünden mi kapanıyor

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Gittigidiyor geçtiğimiz günlerde kapanacağını açıklamıştı. Peki bu kapanmanın nedeni yüksek enflasyon oranlarımı. Detaylar haberimizde.

ABD merkezli eBay’ın geçtiğimiz gün sahibi olduğu Gittigidiyor’u kapatacağını açıklamıştı. Bu haberin artın kullanıcılar şok olurken eBay konuyla ilgili açıklamada bulunmamıştı. Kapanmanın nedi ile belirsizlik sürerken bugün Barış Soydan Halk TV’deki yazısında kapanmanın nedeni ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Ünlü e-ticaret platformu e-Bay Türkiye’den çekiliyor

Barış Soydan ‘Sahi Gittigidiyor’un sahibi Amerikalılar Türkiye’den neden kaçtı?’ ismini verdiği yazıda Gittigidiyor’un kapanması ile ilgili olarak Türkiye’deki yüksek enflasyon oranlarını gösterdi. Soydan, kapanmanın arkasında Pazar dinamiklerinin yanında yüksek enflasyon nedeniyle karlılığın enflasyon oranlarının gerisinde kalmasını gerekçe gösterdi. Öte yandan Soydan, pandemi ile artan online satışların yüksek enflasyon nedeniyle azaldığı buda karlılığı ciddi oranda düşürdüğüne dikkat çekti.

Yazının tamamı için Sahi Gittigidiyor’un sahibi Amerikalılar Türkiye’den neden kaçtı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu