EkonomiGündem

Çarpıcı iddia! TCMB faizleri 100 baz puan indirecek

Merkez Bankasının (TCMB) 23 haziran toplantısı öncesi çarpıcı bir iddia geldi. TCMB’nin 23 hazirandaki toplantısında faizleri 100 baz puan indireceği iddia edildi.

Tüm dünyada Merkez Bankaları artan enflasyon oranları sonrası birbiri ardına faiz artırıyor. Önce günlerde başta Amerika Merkez Bankası (FED) olmak üzere İspanya ve İngiltere Merkez Bankaları faiz artışlarına gitti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ise faiz kararını 23 haziranda açıklayacak. Ancak faiz kararı öncesi çarpıcı bir iddia geldi. Ekonomist Tunç Şatıroğlu Merkez Bankasının 23 hazirandaki toplantısında 100 baz puan faiz dirimine gideceğini açıkladı.

Tunç Şatıroğlu: TCMB faizleri 100 baz indirecek

Ekonomist ve stratejist Tunç Şatıroğlu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Merkez Bankasının (TCMB) 23 haziranda gerçekleştireceği para politikası toplantısı ile ilgili tahminde bulundu.  Tunç Şatıroğlu yaptığı açıklamada TCMB’nin enflasyon beklentisinin yüzde 64 olduğunu belirterek merkezin bu doğrultuda faizleri 100 baz puan indireceğini beklediğini söyledi. Daha sonra ise Şatıroğlu bu kararın oybirliği ile alınacağını ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu