Chiliz (CHZ) Nedir? Nereden Satın Alınır?

Chiliz Coin nedir ne işe yarar? Chiliz Coin'in satıldığı kripto para platformları ve güncel fiyatları. CHZ kripto paranın amacı hakkında merak edilenler ve dahasını paylaşıyoruz.

Chiliz (CHZ) Nedir? Nereden Satın Alınır?

Chiliz kripto para birimi, eğlence ve spor sektörünün önde gelen para birimlerinden biridir ve blockchain teknolojisine dayalı Socios.com platformunu işletir. Bu sadece futbol kulüpleri değil, platform elektronik oyunların ve diğer geleneksel sporların simgelerini de destekler.

Alexandre Dreyfus, Malta'da sadece 5 yıl önce Chiliz kripto para birimini kurdu ve madeni para çok popüler hale geldi. Özel yerleştirme yoluyla, madeni para 66 milyon ABD Dolarından fazla para toplamayı başardı. Spor kulübü hayranları, spor ve eğlence hayranları bu coini satın alabilir ve bu coin kamuoyu yoklamalarında, oylamada ve spor kulübü kararlarının eleştirisinde kullanılabilir.

Chiliz Kripto Para Projesi Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Diğer kripto para birimleri gibi, her bir kripto paranın yaratılışı için belirli bir amacı vardır. Piyasadaki Chiliz kripto para biriminin temel amacı, hayranlara spor kulüplerinin kararlarında görüşlerini ifade etme yeteneği vermektir. Bu, kulübün coinini Socios.com'dan satın alan taraftarlar aracılığıyla yapılır. Örneğin, PSG kulübünün para birimi jetonlarının sahipleri, onları oylamada kullanma ve kulübün kararları hakkında görüşlerini ifade etme hakkına sahiptir. Taraftarın birinde çok sayıda jeton varsa, kararının etkisi jetonlara daha az sahip olan diğerlerine göre o kadar büyük olur.

Platformun çalışma alanı, futbol alanıyla sınırlı olmayıp, çok sayıda çoklu spor aktivitelerini içerir. Token alımı yalnızca oy vermek, görüş bildirmek ve katılımcıları etkilemekle sınırlı olmadığı için artmakta ve genişlemektedir. Spor kulüplerinin kararları değil, aynı zamanda büyük ödüller elde etmek için jeton satın alınmasına da izin veriyor. Ödüller, dünyanın en ünlü kulüplerinden birindeki final maçı biletleri ve çok daha fazlası oldu.

Chiliz Coin Ne Tür Blockchain Teknolojisi Kullanıyor?

CHZ kripto parası, iki tür blok zinciri teknolojisi kullanır ve bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Ethereum ağına dayalı teknoloji: Bu teknoloji, CHZ token ile ilgili tüm işlemlerin kaydedilmesine izin verir.
 • Yan Zincir Teknolojisi: Bu zincir, oylama sonuçlarını yayınlamak içindir.

CHZ Token'ın Avantajları Nelerdir?

CHZ dijital para birimi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere büyük bir popülerlik kazanmasını sağlayan birçok büyük avantaja sahiptir:

 • Chiliz'in kripto para birimi, spor ve eğlenceyi desteklemek için oluşturulmuş bir numaralı eğlence projesidir.
 • Para birimi çok yüksek bir likiditeye sahiptir ve birçok güvenilir finansal piyasada alınıp satılır ve işlem görür.
 • Kripto para çok popüler oldu ve platform birçok farklı spor kulübünün sembollerini barındırmak için popülerlik kazanmaya devam ediyor.
 • Yatırım yapmak için en iyi para birimlerinden biri olarak kabul edilir.
 • Kripto paranın fiyatı diğer dijital para birimlerine kıyasla ucuzdur.
 • Tüm kullanıcılar para biriminin ve finansal işlemlerin şeffaflığını ve netliğini kontrol edebilir.
 • Dünyanın birçok ülkesinde dijital para birimi için birçok ortaklık ve ofis var. Avrupa ülkelerinde başka ofisler açmayı dört gözle bekliyor.

Chiliz Token’in Dezavantajları Nelerdir?

Chiliz dijital para biriminin sahip olduğu büyük avantajlara rağmen, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı dezavantajları vardır:

 • Chiliz kripto para birimi, dijital varlıklar için bir borsada satın alma yoluyla elde edildiğinden madencilik işlemlerini kabul etmez.
 • Bazı raporlar, Chiliz tokenlerinin oyunlarda, kumarhanelerde ve bahislerde kullanıldığını ve bu da birçok yatırımcının onlarla uğraşmaktan vazgeçmesine neden olabileceğini ortaya koydu.
 • Diğer bazı kripto para birimleri gibi, Chiliz'in kripto para birimi de piyasa fiyatlarındaki dalgalanmalardan etkilenir.

Chiliz Kripto Para Birimini Satın Almanın En Mükemmel Yolu Nedir?

Chiliz'in dijital para birimi madencilik işlemlerini kabul etmediğinden, onu elde etmenin tek yolu dijital borsalar ve pazar yerleri aracılığıyla alıp satmaktır ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç aşamada satın alınır:

 • Kullanıcıların satın aldıklarında paralarını saklayabilmeleri ve daha sonra satabilmeleri için bir dijital para cüzdanı oluşturmaları gerekir.
 • Kullanıcının daha sonra dijital para birimi alıp satabilmesi için dijital borsada kullanıcılar için bir hesap açmaları gerekir.

Chiliz Kripto Para Biriminin Geleceği Nedir?

Chiliz'in kripto para biriminin umut verici bir geleceği var. Kripto para projesi zaman geçtikçe daha fazla popülerlik kazanıyor ve spor takımlarının hayranları kulüpleri için token satın almaya devam ediyor. Bu yüzden kripto para birimi socios.com platformundan satın alınabilir. Kripto para biriminin büyümekte olduğunu tahmin edebilirsiniz. Yakın gelecekte büyük başarılar elde edilebilir.

Burada belirtmekte fayda var, Socios platformunda yeni tokenler barındırıldığında, platform çok sayıda Chiliz token tedarik ediyor. Bu da artan talep ve düşüş nedeniyle jeton fiyatının yükseldiğini gösteriyor.

Chiliz'in birçok ülkede ofisleri ve şubeleri var ve dünyanın diğer yerlerinde başka şubeler kurmayı planlıyor. Şu ana kadar 100'den fazla çalışanı istihdam etmektedir. Bu sayının zamanla artması muhtemeldir.

Chiliz (CHZ) Kripto Para Birimi Tahmini

Para biriminin dijital piyasalarda büyük başarılar elde etmesinin ardından, dijital para biriminin geleceğine yönelik birçok beklentinin iyimserlik ve başarı ile taçlandırılması ve önümüzdeki birkaç yıl içinde CHZ dijital para birimi fiyatlarına ilişkin en önemli beklentiler arasında şunlar yer aldı:

 • Uzun vadeli tahmine göre bu öngörüye dayanan kişiler, önümüzdeki yıllarda para biriminin fiyatının yukarı yönlü bir seyir izleyeceğini ve para biriminin 0,26 dolara yakın bir seviyeye ulaşacağını ve bundan sonra da yatay geçiş yapabileceğini ön görüyor. 0.46 dolar bariyeri ve bu yılın sonunda, madeni paranın fiyatı 0,35-0,36 dolara ulaşması bekleniyor.
 • Coin Price Forecast tarafından yayınlanan beklentilere göre, bu beklentiler olumlu sonuçlar vermektedir. Çünkü sorumlular para biriminin bu yıl içinde yüksek seviyelere ulaşacağını ve yıl sonunda para biriminin 0,38 USD seviyesine yaklaşabileceğini ön görüyor.
 • Crypto News'teki tahminciler ayrıca CHZ dijital para biriminin akıllı sözleşmeler sayesinde daha fazla destek ve ivme aldığı için önümüzdeki yıllarda olduğundan daha güçlü olacağını belirtiyor ve dijital para biriminin fiyatının bu yıl sonunda 1 $ bariyerini aşacağını ekledi.