GündemKripto Para

Citigroup kripto saklama hizmeti sunmak için Metaco ile anlaştı

Dünyaca ünlü yatırım bankası Citigroup müşterilerine kripto saklama hizmeti sunmak için Metaco ile anlaştı.

Kripto paralar dünyaca ünlü finans kurumlarının radarına girmeye devam ediyor. Bu kapsamda dünya ünlü yatırım bankası Citigroup müşterilerine kripto saklama hizmeti sunmak için İsviçreli kripto para saklama şirketi Metaco ile anlaştı. Citigroup açıklamasında, 27 trilyon dolarlık varlığı tuttuğunu ve Metaco’nun kripto saklama platformunu tamamen entegre etmeyi planladıklarını belirtti.

Citi Menkul Kıymet Hizmetleri Global Başkanı Okan Pekin konuya ilişkin olarak, “Yeni yerel dijital varlıklarla birlikte geleneksel yatırım varlıklarının artan dijitalleşmesine tanık oluyoruz. Müşterilerimiz için giderek daha alakalı hale gelen dijital varlık sınıflarını desteklemek için yeni yetenekler geliştiriyor ve geliştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Metaco CEO’su ve kurucusu Adrien Treccani anlaşmanın ardından dijital ve geleneksel varlıklar arasında köprü kurma vizyonları doğrultusunda, Citi ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek bu ortaklığın dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesi için önemli bir adım olduğunu söyledi.

Citigroup müşterilerine bitcoin vadeli işlemler ticareti de sunuyor

Öte yandan Citigroup müşterilerine tıpkı Goldman Sachs ve JPMorgan gibi Bitcoin vadeli işlemler ticareti imkanı sunuyor. Citigroup kasım 2021’de kurumsal müşteriler için bir dijital varlık bölümü kurmak için 100 kişi istihdam edeceğini açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu