EkonomiGündemKripto Para

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Blokzincir İstanbul’ programına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün İstanbul Üniversitesi Cemil Bilsel Konferans Salonu'nda "Blokzincir İstanbul" programına katıldı. Erdoğan burada kripto para ve TOGG ile ilgili önemli açıklamarda bulundu. İş Erdoğan’ın açıklamaları.

Dünyayı kasıp kavuran kripto paralar bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gündemindeydi. Bugün İstanbul Üniversitesi Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda “Blokzincir İstanbul” programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında kripto paralar ve yerli otomobil projesi olan TOGG ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, gençlere kripto paralarla ilgili bir uyarıda bulunarak, “Hiçbir dayanağı olmayan kripto para kumarlarına yönelmek yerine blokzincir teknolojisi gibi yeniliklerin geliştirilmesinin içinde yer alın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlere kripto para konusunda uyarılarda bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlere kripto para konusunda uyarılarda bulundu

Konuşmasının devamında Türkiye’nin her alanda olduğu gibi dijital dönüşüm altında da AK Parti’nin imzası olacağını belirten Erdoğan, ‘’Ar-ge harcamalarını 55 milyar liraya çıkardık. İnternet fiber altyapı konusunda biraz yavaş gidiyoruz. Onu da hızlandırmamız gerektiğinin farkındayız. Bunun özel sektör tarafından yapılması doğru istikamette yol aldığımızı gösteriyor.’’ diye konuştu. Daha sonra ise Savunma sanayii teknolojinin hem lokomotifi hem de teknolojinin en çok kullandığı alan olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan senelik 250 milyon dolar olan savunma sanayii ihracatımızı 3 milyar doların üzerine çıkardık, dedi.

Değeri 1 milyar doların üzerinde olan teknoloji şirketi sayımız 6’yı buldu

Öte yandan Erdoğan, değeri 1 milyar doların üzerinde olan teknoloji şirketi sayımız 6’yı bulduğunun altını çizerek ‘’Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde banttan indirme törenini yapacağımız Togg otomobilimiz de ülkemizin teknolojide geldiği seviyenin sembollerindendir. Üreticilerin değimiyle otomobilin ötesinde akıllı bir cihaz olan TOGG pek çok sektörün sürükleyicisi olacaktır.’’ diye konuştu.

Blokzincir’i kullanan bir ülke olmak istiyoruz

Konuşmasının sonunda kripto para sisteminin altyapısını oluşturan Blokzincir teknolojine değinen Erdoğan, Dijital varlık deposuna yakıt koyan durumunda kalmaktan ziyade bizatihi bu aracı kullanan ülke olmak istiyoruz, dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu