Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borcu Olanlara Kapatma Müjdesi! Kamu Bankaları Vatandaşa Destek Olacak!

Kamu bankaları aracılığı ile düşük faizli borç kapatma kredisi verileceği açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında önemli ifadelere değindi. İşte detaylarıyla birlikte kredi kampanyası...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borcu Olanlara Kapatma Müjdesi! Kamu Bankaları Vatandaşa Destek Olacak!

Borcu olan vatandaşları ilgilendiren bu gelişmede Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Borç kapatma kredisine dair bizleri neler bekliyor? Borcunuz var ise bu haber size göre...

Özellikle de dünya genelini vuran pandemi döneminde vatandaşların birçoğu o dönemi atlatabilmek için büyük borçların altına girmek zorunda kaldı. Bu süreçte borçlanan vatandaşların, ilerleyen zamanlarda da yükselen enflasyon oranları ile bağlantılı olarak birçok alanda zamla karşılaşmaları borçlarının günbegün artmasına neden oldu. Bunun karşısında devlet ise vatandaşların yükünü hafifletmek ve yardım etmek amacı ile yeni destek paketleri açıklamış, hem bireysel olarak hem de esnaflar için kampanyalar düzenlemişti.

Şimdi de Cumhurbaşkanı borç kapatma kredisi Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu doğrultuda vatandaşlara 6 ay ertelemeli, yüzde 0,37 faiz oranı ile borç kapatma kredisi verilecek. Krediyi Halkbank veriyor. İşte detaylar...

Halkbank'tan borç kapatma kredisi

Borç sahibi olan vatandaşlar için yapılan düzenlemeler doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yeni desteklerin verileceğini duyurmuştu. Yapılan Kabine Toplantısından hemen sonra kamuoyuyla alınan kararları payalaşan Erdoğan, genç girişimcilere yeni müjdelerden sö ederek, ""Genç girişimcilerimizin sıfır faizli kredi limitini 100 bin liradan 300 bin liraya yükseltirken, yaş sınırını da 30'dan 35'e çıkartıyoruz. Halkbank'tan kredi kullanıp da takibe düşen esnaflarımıza 6 aya kadar geri ödemesiz 36 aya kadar vadeli yüzde 4 faizli krediyle borcunu tasfiye imkanı sağlıyoruz" dedi.

Yeni destek paketi, Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Bu doğrultuda, daha önce Halkbank'tan kredi çekmiş ve borcunu ödeyememiş vatandaşlar için, 6 aya kadar geri ödemesiz, 36 ay vade seçeneği ve yüzde 0,37 faiz oranı ile yeni kredi imkanı sunuluyor. Bunun yanı sıra kredinin yıllık faiz oranı ise yüzde 4 oranında açıklandı.

50 bin lira borç kapatma kredisinin ödeme planı nasıl olacak?

Yukarıda da bahsedildiği üzere, eğer Halkbank'tan borç kapatma kredisi çekecekseniz, 36 ay vade ve yüzde0,37 faiz oranı ile kredi imkanına sahip oluyorsunuz. Bu doğrultuda 50 bin lira kredi çekerseniz, kredinizin aylık ödemesi bin 510 lira olacak.

Bunların yanı sıra bazı bankaların seçim öncesinde insanların ceplerini rahatlatmak için farklı alanlarda uygun krediler vermesi de söz konusu.