Kripto Para

Dogecoin 0,10 dolara düşebilir

Kripto analisti Yashu Gola, Dogecoin (DOGE) grafiklerinde ortaya çıkan baş ve omuz formasyonu DOGE için olumsuz bir durum yarattığını belirtti.

DOGE’nin fiyatı, 0,149 dolara çıktıktan üç gün sonra, 17 Nisan’da 0,142 dolara düştü. Analiste göre Dogecoin düzeltmesi %85 başarı oranıyla klasik bir düşüş eğilimi potansiyelini artırdı.

Baş ve omuzlar olarak adlandırılan formasyonlar, fiyat art arda üç tepe oluşturduğunda ortaya çıkar ve ortadaki, ‘baş’ olarak adlandırılır, diğer ikisi arasında, neredeyse eşit yüksekliktedir ve bu nedenle sol ve sağ “omuzlar” olarak adlandırılır.

obo formasyonu

 

Bu üç tepe noktası, ‘boyun çizgisi’ adı verilen ortak bir destek seviyesinin üzerinde yer alır teknik analizde fiyat tipik olarak üçüncü tepe noktasını veya sağ omzu oluşturduktan sonra boyun çizgisinin altına düşer ve boyun çizgisi ile baş kısmının arasındaki mesafe kadar kadar düşer.

Kripto analisti Yashu Gola da, Dogecoin’de de en az benzer bir yapı oluşturduğu belirtiyor. Gola’ya göre kripto para birimi şimdi sağ omzunu oluşturduktan sonra boyun çizgisine bir düşüş yaşanıyor.

Sonuç olarak Dogecıinin 0,10 doalrın altına düşmesi bekleniyor.

NOT: Bu yazıda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bankahaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Bu nedenle okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde zarar edebileceklerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu