Döviz & Borsa
Trend

Doları olanlar dikkat! 100 dolarlık banknotlar tedavülden kaldırılıyor

Doları olanlara kötü bir haber geldi. Rusya’ya ağır bir darbe vurmak için ABD Hoover Enstitüsü üyesi Markos Kounalakis’den ilginç bir öneri geldi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’yı ekonomik yönden batırmak için her yol deneniyor. Uygulanan yaptırımlara rağmen Rusya ekonomisi ayakta kalmaya devam ediyor. Hal böyle iken ABD Hoover Enstitüsü üyesi Markos Kounalakis’den ilginç bir öneri geldi.

Markos Kounalakis wall street journal’de kaleme aldığı bir makalede Rusya’yı ekonomik yönden çökertmek için 100 dolarlık banknotları tedavülden çekilmesini önerdi.

100 dolarlık banknotlar tedavülden kaldırılıyor

Kounalakis, bu adımla birlikte Rusya Merkez Bankası’nın rezervlerinde ve Rus halkının cebinde bulunan milyarlarca dolar 100 dolarlık banknotlar bir anda değersiz kağıda dönüşeceğini ve uluslararası yaptırım nedeniyle ellerindeki 100 dolarlık banknotları değiştirme imkanı bulamayan Rusların tarihi bir ekonomik çöküntü yaşayacaklarını belirtti. Bu açıklamanın ardından gözler Amerika Merkez Bankası (FED) ve ABD Hazine bakanlığına çevrildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu