400 bin Kilometreden Fazla Giden En Dayanıklı Otomobiller Listesi

Araba satın almak isteyenlerin en çok dikkat ettiği kriterlerin başında muhakkak satın alınacak otomobillerin dayanıklı yapıda olması ve uzun kilomet

400 bin Kilometreden Fazla Giden En Dayanıklı Otomobiller Listesi
Araba satın almak isteyenlerin en çok dikkat ettiği kriterlerin başında muhakkak satın alınacak otomobillerin dayanıklı yapıda olması ve uzun kilometre ömrüne sahip olmasıdır. Her ne kadar günümüzde hızlı tüketim mallarının kullanımından edinilen alışkanlıklar otomobil sektörüne de yansıyarak bu sayede müşterilerin her iki ya da üç yılda bir otomobillerini değiştirmesi söz konusu olsa da genel olarak otomobil sahipleri araçlarının çok dayanıklı olmasına özen gösterirler. Otomobillere ödenen paraların hiç de azımsanmayacak boyutlarda olduğu düşünüldüğünde, müşterilerin ödedikleri bu tutarların karşılığını uzun kullanım ömrü ile almak istemeleri gayet normal bir beklentidir. Uluslararası kuruluşların yaptığı küresel çaptaki araştırmaların neticesinde en dayanıklı otomobiller belirlendi. İşte ülkemizde de satışa sunulan otomobil marka ve modellerinin bulunduğu 400 bin kilometreden fazla kullanım ömrüne sahip otomobiller listesi...
  1. Toyota Prius
Hybrid motorlu otomobil olarak satışa sunulan Toyota Prius, en dayanıklı otomobiller listesinin zirvesinde yer alıyor. Sadece akü değişikliği ile 400 bin kilometreyi çok rahat gören Hybrid motorunun yanı sıra diğer mekanik aksamlarıyla da kullanıcılarına sorunsuz ve uzun süreli bir kullanım imkanı veriyor.


  1. Audi Allroad
Ülkemizde satışa sunulan Audi A4'ün crossover versiyonu olan Audi Allroad modeli, dayanıklı olduğunu düzenli bakımlarla yüz binlerce kilometre giderek kanıtlamış sağlam otomobiller arasında yer alıyor. Üstün Alman teknolojisi ile üretilen Audi Allroad hem motor hem de diğer mekanik aksamları ile kullanıcılarına güvenlik ve sağlamlık vaat ediyor.


  1. Mazda 6
Japonların üretip dünyaya sunduğu en sağlam sedan otomobiller arasında gösterilen Mazda 6, hem donanımı hem de sürüş konforuyla kullanıcılarını mest eden bir tasarım harikası olarak kabul ediliyor. Tüm bu cazip özelliklerinin yanı sıra performans öncelikli olan motora sahip olmasına rağmen düzenli periyodik bakımlar ile 400 bin kilometrenin üzerinde kullanım ömrüne sahip Mazda 6 nedense ülkemizde dünyanın diğer ülkelerinde olduğu kadar hak ettiği ilgiyi göremiyor.


  1. Honda Odyssey
400 bin kilometre garantili Honda Odyssey mini van otomobilleri, 3.5 litrelik V6 motorlarıyla hem güç hem de performans sağlıyor. Düzenli ve işinin ehli ustaların bakımlarıyla 400 bin kilometrelik sürüş ömürlerine kolaylıkla ulaşmayı başaran bu modelde, tüm maknik sistem parçaları eskimeye dayanıklı materyallerden üretildiği kanıtlanmıştır. Geniş aileler için doğru seçenek dolarak öne çıkan Honda Odyseey daha çok Amerika pazarında yoğun talep görüyor.


  1. Toyota Corolla
Dünyanın en sağlam otomobilleri listesinde bu kadar çok Japon menşeili otomobil markasını görmeye şaşırmamak gerek. Özellikle 1989 yılı civarındaki eski Toyota Corolla modelleri, Japonya'dan tüm dünyaya ihraç edilen en dayanıklı sedan otomobil olarak ün salmış bir otomobildi. Her ne kadar son yıllarda kullanıcı talepleri doğrultusunda ekonomi ve konfor ağırlıklı bir tasarıma yönelse de Toyota Corolla hala sınıfının en dayanıklı ve kullanım ömrü en fazla motor çeşitlerine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Japonya'da ya da ülkemizde üretilmiş olması fark etmeksizin tüm Corolla modellerinde aynı üretim materyalleri kullanıldığından bu araçların sağlamlığında üretim yerinin bir farkı bulunmuyor.


  1. Honda Civic
400 bin kilometreden fazla giden araçlar listesinde üretimi ülkemizde de yapılan Honda Civic de yer alıyor. Daha önceden performans odaklı motorlar üretirken günümüzde daha geniş bir yelpazeye hitap eden motorlar üretmeye devam eden Honda Civic, hem performans hem güç hem de ekonomi ve sürüş konforu isteyen otomobil kullanıcılarına sınıfının en dayanıklı motorlarına sahip modellerle yanıt vermeye devam ediyor. Düzenli periyodik bakımları yapılmış 2. el Honda Civic otomobiller bile hiçbir arıza vermeden yüz binlerce kilometre yol yapabiliyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER