Apple Sorunları Çözmek İçin iOS 13.1.3 Güncellemesi Çıkardı

Apple, geçtiğimiz ay iOS 13 güncellemesini yayınladıktan kısa bir süre sonra iOS 13.1, iOS 13.1.1 iOS 13.1.2 sürümlerini ardı ardına kullanıma sunmuştu. Sistemde yaşanan sorunları çözmek için atılan bu adımlar işe yaramadı. İşte iOS 13.1.3 sürümü detayları...

Apple Sorunları Çözmek İçin iOS 13.1.3 Güncellemesi Çıkardı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Apple markasının iPhone akıllı telefonları, işletim sisteminden kaynaklanan sorunlarla kullanıcılarına problemler yaşatmaya devam ediyor. Sistemde yaşanan sorunları kısa sürede çözmek için peş peşe yeni sürümler yayınlayan Apple, her yeni sürüm ile yeni sorunlara neden olmuştu.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz gün İphone sahiplerinin karşısına iOS 13.1.3 güncellemesi ile çıktı. İşletim sisteminde son güncellemeden bu yana yaşanan tüm sorunları, en son güncellemesi ile çözmeyi başaran Apple, artık kullanıcılarına çok daha stabil bir iOS deneyimi sunuyor. OTA üzerinden sunulan ve yaklaşık 100 MB boyutuna sahip olan bu güncellemeyi akıllı telefonunuza yüklemek için şu aşamaları gerçekleştirmeniz yeterlidir:

 • Ayarlar >
 • Genel >
 • Yazılım Güncelleme

Apple iOS 13.1.3 sürümünü bu aşamaları kullanarak kolaylıkla telefonunuza yükleyebilirsiniz. Ancak güncellemeyi telefonunuza yüklemeden önce şarj seviyenizin mevcut durumda %50'den fazla olduğuna dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

iOS 13.1.3 Güncellemesinde Hangi Yenilikler Var?

Önceki güncelleme sürümlerinde yaşanan sorunların tamamen ortadan kaldırıldığı iOS 13.1.3 güncellemesinde gelen yeniliklerden bazıları şunlardır:

 • Telefonunuza yapılan aramalarda, aygıtın çalmasını ya da titreşmesini engelleyen bir sorun düzeltildi.
 • Mail'de bir toplantı davetinin açılmasını engelleyen bir sorun çözüldü.
 • Yaz saati uygulaması ayarlandıktan sonra Sağlık uygulamasında, saat verilerinin yanlış bir şekilde görüntülenmesine neden olan sorun giderildi.
 • iCloud yedeklemesinden ger i yüklendikten sonra Sesli Not kayıtlarının indirilemediği bir sorun düzeltildi.
 • iCloud yedeklemesinden geri yüklendikten sonra uygulamaların indirilmediği bir sorun çözüldü.
 • Apple Watch ile aygıtın başarılı bir şekilde eşleşmesine engel teşkil eden bazı sorunlar düzeltildi.
 • Apple Watch üzerinden gelen bildirimlerin aygıtta görüntülenememesine neden olan bir sorun ortadan kaldırıldı.
 • Bazı otomobillerde Bluetooth bağlantısının kendi kendine kesilmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Bluetooth işitme cihazlarının ve kulaklıklarının bağlantı güvenilirliği iyileştirildi.
 • Game Center'i kullanan uygulamalarda başlatma performansı düzeltildi.

iOS 13.1.2 Sorunları Kullanıcıları İsyan Ettirmişti

Apple destek forumları ve Twitter sosyal medya sitesi üzerinden yapılan paylaşımlarda iPhone kullanıcıları yaşadıkları sorunlardan dolayı şikayetlerini dile getirmişti. Arama yapamama konusunda onlarca şikayetin görüldüğü bu platformlarda "Güncellemeden sonra telefon ısınıyor. Bataryası boşalıyor ve en kötüsü gelen çağrıları göstermiyor. Telefon çalmadıktan sonra, telefonun anlamı nedir ki?" diyen kullanıcılar şikayetlerini Apple destek hesaplarına yönlendirdi.

Apple söz konusu sorunların üstesinden gelmek için yakın zamanda yeni bir güncelleme yayınlayabilir beklentisi oluşmuşken geçtiğimiz gün iOS 13.1.3 sürümü yayınanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER