Corona Virüsün Sonuçları Korkutucu Rakamlara Ulaşmaya Başladı! Virüs Can Almaya Devam Ediyor

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü sebebiyle insanlar hayatını kaybetmeye devam ediyor. Ölümlerin önüne bir türlü geçilemezken bugün itibarıyla ölenlerin sayısının 361’e yükseldiği aktarıldı. İşte corona virüs salgınında son raporlar…

Corona Virüsün Sonuçları Korkutucu Rakamlara Ulaşmaya Başladı! Virüs Can Almaya Devam Ediyor

Çin’de yayılmaya başlayan corona virüs, kısa zamanda diğer ülkelere de sıçradı. Özellikle 65 yaşının üstündeki yaşlı bireylerde çok ölümcül sonuçlar doğuran corona virüs ile ilgili olarak kamuoyu ile paylaşılan en güncel raporlarda virüsün tespit edilebilen vaka sayısının 17 bini geçtiği vurgulandı. Wuhan kentinde bugün itibarıyla corona virüsüyle enfekte olan hastaların tedavi altına alınması ve karantinada tutulması için özel bin yataklı bir hastanenin açılışı yapılacak. Çinliler devasa sağlık kurumunu sadece sekiz günde inşa etti.

Corona Virüste Korkunç Rakamlar

Çin’in merkez kentlerinden biri olan Wuhan şehrinde ortaya çıkan corona virüsü can almaya devam ediyor. Kısa sürede Çin dışına da sıçrayan corona virüs ile birlikte Çin dışındaki ilk enfekte ölüm vaka haberi de Filipinlerden geldi. Wuhan’dan ülkesine dönen 44 yaşındaki bir vatandaş hayatını kaybetti.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, durdurulamayan virüsün enfekte ettiği hastalar ile ilgili olarak kamuoyu ile paylaştığı son verilere göre corona virüs sebebiyle ölenlerin sayısı 361’e çıktı. Enfekte vaka sayısı 17 bin 238 olarak açıklanırken, virüs sebebiyle müşehade altında tutulan kişilerin sayısı 21 bin 558 kişiyi buldu. Öte yandan Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun güncel olarak yayınladığı raporda ülke genelinde 157 bin 700 kişinin ülkenin çeşitli sağlık kuruluşlarında “tıbbi gözetim” altında tutulduğu kaydedildi. Bununla birlikte ilk olarak Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsün etkisi altında olduğu belirtilen Çin sınırları dışında 150’den fazla hasta olduğu açıklandı.

Bebek Bezi İle Harıl Harıl Çalışıyorlar

Dünya genelinde corona virüs vaka sayısı, 2003 yılında ortaya çıkan ve 20’den fazla ülkeye yayılan Sars salgınını hatırlatsa da bu salgının ortaya koyduğu tabloyu şimdiden geçmeyi başardı. Ancak corona virüste ölüm oranı Sars salgınına göre daha yavaş ve düşük görünüyor.

Öte yandan Çin’in Wuhan kentini de kapsayan Hubei eyaletinde hastaneler full kapasiteye erişmiş halde hizmet veriyor. Washington Post Gazetesi’nin haberinden elde edilen bilgilere göre bazı hastane çalışanları tuvalete gidecek dahi vakitleri olmadığı için bebek bezi takarak çalışmaya devam ediyor. Sosyal medyada viral olan bir videoda Wuhanlı olduğunu belirten bir adam, hastaların muayene olmak için 10 saat doktor beklediklerini açıklıyor.

Bir Özel Hastane Daha İnşa Edilecek

Yalnızca 8 günde inşa edilen Houshenshan Hastanesi’nin tamamlandığı ve bugün itibarıyla hizmete açılacağı duyuruldu. Yerel medyadan elde edilen haberlere göre Çin ordusunda görev yapan 1400 sağlık personeli bu hastanede görev yapmaya başlayacak. Öte yandan bölgede inşa edilen ikinci hastanenin de bir hafta içinde tamamlanması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER