Dünyanın En Güzel Ülkeleri

Dünyanın en güzel ülkeleri hangileridir, yaşam koşulları nasıldır, başkentleri ve nüfusları nedir? Pek çok kişi tarafından merak edilen ve birçok otorite tarafından kabul edilen dünyanın en güzel ülkelerine yazımız içerisinden detaylı şekilde bakabilirsiniz.

Dünyanın En Güzel Ülkeleri

Benzersiz bir atmosfere sahip dünyamızda birbirinden güzel ülkeler bulunuyor. Her ne kadar her ülkenin kendine has doğal güzellikleri bulunsa da kültürel ve yaşanılabilir özellikleriyle dünyanın en güzel ülkeleri listesi pek çok kişi tarafından merak ediliyor. İşte dünyanın otorite olarak kabul edilen kurum ve kuruluşlarının açıkladığı dünyanın en güzel ülkeleri listesi...

1.Hırvatistan


Bir diğer adıyla Adriyatik'in İncisi olarak bilinen Hırvatistan'ın en çok bilinen şehirleri başkent Zagreb'in yanı sıra dünyada en iyi korunmuş orta çağ kenti olarak öne çıkan Dubrovnik'tir. Balkanların en göz alıcı ülkeleri arasında yer alan Hırvatistan, sahip olduğu kireçtaşı mağaraları, benzersiz suları, dalgalı alanları ve beyaz çakıl taşlı plajlarıyla dikkat çekici doğal güzellikleri nedeniyle her yıl yüz binlerce turistin uğrak mekanı olmayı başarıyor. 1000'den fazla adaya sahip olan Adriyatik Denizi'nin parlayan ülkesi Hırvatistan'da ayrıca yılın her döneminde festivaller düzenleniyor.

2.Endonezya


Dünyanın en göz alıcı 10 ülkesi arasında her zaman yer edinmeyi başaran Endonezya, özellikle sadece kendine has doğal güzellikleri ile turtistlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Yağmur ormanları, iç volkanlarının yanında Raja Ampat adalarının gizli lagünleri ve bembeyaz kumlu plajlarıyla dünyanın dört bir yanından yüz binlerce turist çekmeyi başaran Endonezya'nın en büyük harikalarından biri olarak Bali Adası öne çıkıyor. Sumatra Adası, Kutsal Maymun Ormanı Koruma Alanı ve Bornea Adası'nda yaşamını sürdüren canlılarla dünya üzerinde en büyük ikinci biyoçeşitliliğe sahip olan ülke unvanını elinde bulunduran Endonezya ölmeden önce görülmesi gereken yerler listesinin başında yer alıyor.

3.İtalya


Kültür, sanat ve tarihin buluştuğu en popüler ülkeler arasında gösterilen İtalya, yılın her döneminde milyonlarca turist ağırlamaya devam ediyor. Kendine has karakteristik stilleri ve yaşam standartları ile başkent Roma dışında İtalya'nın her bir bölgesi; dil, yemek, kültür ve tarihi yapılarıyla yoğun ilgi görmeyi hak ediyor. Davinci'nin hayatını yakından görebileceğiniz Floransa, kızıl şehir Bologna, zengin mimarisi ve yaşam stilleriyle Milano, spor başkenti San Pellegrino, liman kenti Cenova ve dillere destan güzelliği ile aşk şehri Venedik mutlaka gidip görülmesi gereken İtalyan şehirleri arasında yer alanlarsan sadece birkaçı olarak öne çıkıyor.

4.Arjantin


Güney Amerikan'nın benzersiz güzelliklerine ev sahipliği yapan ülkelerin başında gelen Arjantin, hem yaban hayatı, hem dillere destan yemekleri hem de göze hitap eden eşsiz manzaralarının yanı sıra capcanlı ve hareketli kültürü ile de turistlerin ilk tercihi olarak dikkat çekiyor. Tangonun anavatanı Buenos Aires'in canlı ve eğlenceli gece hayatı, gurme mutfağı turistlerin ilgisini en çok çeken özelliklerin arasında yer alıyor. Ülkede bulunan en büyük sahil şehri olan Mal der Plata da turistlerin uğrak yerleri arasında öne çıkıyor. Arjantin'de hastaneler ücretsiz hizmet verse de ülkenin bazı bölgelerinde ziyaretçilere sarıhumma gibi yerel hastalıklara karşı turistlerin aşı yaptırması öneriliyor.

5.Fas


Afrika'nın en çok turist çeken ülkeleri arasında yer alan Fas, tüm dünyadan gördüğü bu ilgiye yaraşır özellikleriyle adından söz ettirmeyi başarıyor. Sahip olduğu tarihsel anıtları, dar sokakları ile turistlerin ilgisini çeken başkent Rabat dışında ülkenin en büyük şehri olan Kazablanka da ünlü filmden aşina olunan şehirlerden biri olarak yoğun talep görüyor. Seyyar mutfakların, yeme içme mekanlarının ve geleneksel kıyafetli dansçıların olduğu panayır Jemaa El Fnaa (Sonsuzluk Meydanı)'na gidilmesi mutlaka tavsiye ediliyor. Ayrıca Avrupa'ya yakın olduğu için ekonomik ve sosyal olanaklar bakımından diğer Afrika ülkelerinden farklılaşmayı başaran Fas'ın kültürü de yüz binlerce turisti ülkeye çekmeye yetiyor.

Ayrıca dünyanın en çok kazandıran mesleklerini inceleyebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER