Dünyanın En Zengin İsimlerinden Michael Bloomberg ABD Başkanlık Seçimlerinde Aday Olacak!

ABD'li milyarder ve eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, 2020 ABD Başkanlık seçimleri için Demokrat Parti'den resmi olarak aday adaylığını açıkladı. İşte resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamanın detayları...

Dünyanın En Zengin İsimlerinden Michael Bloomberg ABD Başkanlık Seçimlerinde Aday Olacak!

Bir dönem New York Belediye Başkanı olarak görev yapan ABD'li medya milyarderi Michael Bloomberg, 2020 yılında gerçekleştirilecek olan Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimlerinden Demokrat Parti'den seçimlere katılacağını duyudur. Resmi Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bloomberg, Demokrat Parti'den aday adayı olduğunu ve ABD başkanlık seçimlerine katılacağını ifade etti.

Twitter hesabından İngilizce ve İspanyolca olarak başkanlık yarışına resmen girdiğini duyuran 77 yaşındaki milyarder iş adamı Michael Bloomberg, ABD'nin dört yıl daha mevcut başkan Trump'ın "pervasız ve etik olmayan" davranışlarını kaldıramayacağını ifade ederek, 2020 yılı seçimini kazanarak ABD'nin yeniden inşasına başlamaları gerektiğini vurguladı.

Belediye Başkanlığı Dönemindeki İcraatlarını Saydı

2020 ABD başkanlık seçimlerinde resmen Demokrat Parti'den aday adayı olduğunu duyuran dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Michael Bloomberg, daha önce New York Belediye Başkanlığı görevini yürütmüştü. Açıklamasında belediye başkanı olduğu dönemdeki gerçekleştirdiği icraatları sayan Michael Bloomberg, 29 yaşında çalıştığı şirketten kovulduğunu fakat daha sonra kendi kurduğu şirket sayesinde bugün 20 bin kişiye istihdam sağlayarak büyük kazançlar elde ettiğini ifade etti.

Michael Bloomberg, dünyanın en çok takip edilen Bloomberg haber ajansının üst kurumu olan Bloomberg LP'yi 1981 yılında kurmuştu. Forbes dergisinin yaptığı araştırmaya göre dünyanın en zengin 8. kişisi olduğu belirlenen Michael Bloomberg'in bilinen serveti 54 milyar dolar değerinde olduğu açıklandı.

Michael Bloomberg Kimdir? Serveti Ne Kadar?

Dünyanın en zengin iş adamları arasında yer alan 77 yaşındaki Michael Bloomberg'in 2020 ABD Başkanlık Seçimleri'nde Trump'a rakip olacağını açıklamasının ardından hayatı merak konusu oldu. Michael Bloomberg kimdir, kaç yaşında, serveti ne kadar soruları gündemi meşgul eden konular arasında yer aldı.

Michael Bloomberg 14 Şubat 1942 tarihinde Boston Massachusetts'de dünyaya geldi. 1 Ocak 2002 ile 31 Aralık 2013 yılları arasında New York'ta 3 dönem üst üste belediye başkanlığı görevini üstlendi. Kişisel serveti ile dünyanın en zengin ilk 8 kişisi arasında yer alıyor.

Johns Hopkins Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Harvard’da işletme yüksek lisansı yapan Bloomberg, New York'ta bulunan Salomon Brothers şirketinde uzun mesai saatleriyle çalışıyordu. Şirkette adım adım yükselerek 1972 yılında şirketin isim ortaklarından biri haline gelen Michael Bloomberg, 1981 yılında 10 milyon dolar tazminat ödenerek işinden çıkarıldı.

Henüz 29 yaşındayken Innovative Market Solutions isimli şirketini kurduktan kısa bir süre sonra Bloomberg Terminali'ni hizmete sunan Bloomberg'in şirketi 80’lerde büyük bir başarıya imza attı ve 1989 yılında 2 milyar dolar değere ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER