BankalarBilgi Merkezi
Trend

Düşük kredi notu olan kişiler nasıl ve hangi bankalardan kredi alabilir

Kredi notu düşük olan ve acil nakit ihtiyacına sıkışan kişilerin en merak ettiği konu ise hiç şüphesiz düşük kredi notuna sahip kişilere kredi imkanı veren bankaların hangisi olduğu. Peki kredi notu düşük veya sıfır olan kişilere hangi bankalar kredi veriyor ve bu kredilere nasıl başvuruluyor. İşte yanıtlar.

Daha önce herhangi bir nedenle bankalarla yaşadığı olumsuzluk sonrası kredi notu düşen veya sıfır olan kişiler kredi çekmek için bankalara müracaat ettiklerinde bankalar tarafından olumsuz cevap alabiliyorlar. Ancak diğer yandan kredi notu düşük olan kişilere de kredi sağlayan bankalarda mevcut.

İşte düşük kredi notu olan kişilere kredi veren bankalar

  • Vakıfbank
  • Garanti BBVA
  • Ziraat Bankası
  • QNB Finansbank

Ancak bu bankalarda her ne kadar kredi notu düşük olan kişilere kredi imkanı sağlasalar da kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilere bir takım şartlar sunabiliyor.

Vakıfbank’ın düşük kredi puanlı kişilerden istediği şartlar

Vakıfbank, düşük kredi puanı veya sıfır kredi puanı olan kişilere aynı iş yerinde bir sene boyunca çalışma, her ay düzenli maaş ve sigorta pirimi yatması koşuluyla maaşının 15 katına katar kredi imkanı sunuyor.

Başvuruda bulunmak için Vakıfbank şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Garanti BBVA’ın düşük kredi puanlı kişilerden istediği şartlar

Garanti BBVA, düşük kredi puanı veya sıfır kredi puanı olan kişilere en az 3 aylık sigortası olmak koşuluyla 40.000 liraya kadar kredi imkanı sunuyor.

Diğer yandan banka kredi notu sıfır olan vatandaşlar isterlerse 1000 TL limitli kredi kartı da veriyor.

Başvuruda bulunmak için Garanti BBVA şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası’nın düşük kredi puanlı kişilerden istediği şartlar

Ziraat Bankası, düşük kredi puanı veya sıfır kredi puanı olan kişilere en az 6 aylık sigorta olmak koşuluyla 50.000 liraya kadar kredi imkanı sunuyor.

Ziraat Bankası diğer banklardan farklı olarak kişilerden kefilde isteyebiliyor.

Başvuruda bulunmak için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

QNB Finansbank’ın düşük kredi puanlı kişilerden istediği şartlar

QNB Finansbank, düşük kredi puanı veya sıfır kredi puanı olan kişilere en az 3 ay sigortasının olması koşuluyla 60 ay vade imkanı ile 10.000 liraya kadar kredi imkanı sunuyor.

Diğer yandan banka isteyen kişilere kredi kartı da veriyor.

Yukarıdaki bankalardan çektiğiniz krediyi düzenli olarak öderseniz 3 ay içinde kredi notunuzu düzeltebiliyorsunuz. Daha sonrasında da dilediğiniz bankadan kredinizi çekebiliyorsunuz.

Bu ve buna benzer merak ettiğiniz konular varsa bize yorum bölümünden belirtirseniz bizde o konuda bir makale hazırlayarak sizlerle paylaşabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu