Duymayan Kalmasın! Dünyaca Ünlü CEO Aykırı Bir Bitcoin Yorumuyla Gündeme Geldi!

Belirsizlik, Bitcoin'in yatay yönde gitmesine neden oluyor ve tanınmış bir yönetici, yatırımcıları beklenmeyeni beklemeleri konusunda uyardı.

Duymayan Kalmasın! Dünyaca Ünlü CEO Aykırı Bir Bitcoin Yorumuyla Gündeme Geldi!

Belirsizlik, Bitcoin'in yatay yönde gitmesine neden oluyor ve tanınmış bir yönetici, yatırımcıları beklenmeyeni beklemeleri konusunda uyardı.

Charles Edwards Açıklama Yaptı

Uzmanlar, Bitcoin'in mevcut düşük oynaklığının en dikkate değer özelliği olduğunu iddia ediyor. Bazı analistler, Noel tatilinin sona ermesinin ardından büyük işlem hacminin bir sonucu olarak volatilitenin artacağını vurgularken, bazıları da makroekonomik koşullar sonucunda volatilitenin daha da düşeceğini öne sürüyor. FTX olayından sonra, Bitcoin elbette değişmedi. Uzmanlar, FUD etkisinin devam etmesi, Fed'in şahin duruşu ve dünya çapındaki krizler nedeniyle yatırımcılar çekingen davranırken, BTC fiyatını yukarı çekecek bir katalizörün bulunmadığını iddia ediyor.

Bankahaberi.com - Bitcoin uzmanları için volatilite endeksi, bu tür bir durgunluğun inanılmaz derecede nadir olduğuna işaret ediyor. İki aylık FTX krizinin ardından, analistlerin tahminleri hâlâ kutuplaşmaya yol açıyor. Varlık yöneticisi Capriole Investments'ın kurucusu ve CEO'su Charles Edwards'a göre bugün attığı bir tweet'te Bitcoin için önemli bir değişim geliyor dedi. CEO, Bitcoin'in inanılmaz derecede düşük valatilitesini değerlendirmenin tek bir yolu olduğunu iddia ediyor. Genel olarak, Bitcoin son derece düşük volatilite durumundan çıktığında ivme kazanma eğilimindedir. Bitcoin'in yıllık standart sapmasının 30 günlük volatilitesi uzman tarafından not edildi. Kritik endeks, son beş yılda yalnızca bazen meydana gelen seviyelere düştü.

Bollinger Bantları Resmen Teyit Ediyor

En iyi analistlerden biri olan Scott Melker, Bollinger Bantlarından bahsetti. 1980'lerden beri kullanımda olan iyi bilinen bir volatilite göstergesi Bollinger bandıdır. Standart sapma, endeks tarafından belirli bir zaman dilimi boyunca fiyat aktivitesinin üst ve alt sınırlarını belirlemek için de kullanılır. Diğer kullanım durumlarının yanı sıra, nispeten değişken veya istikrarlı fiyat hareketlerinin yanı sıra kritik endeksteki giriş ve çıkış noktalarını değerlendirmek mümkün hale gelir.

Bollinger Bantlarının analizi, BTC'nin "sıkıştığını" ve bir hamle yapmaya hazırlandığını gösteriyor. Uzun sıkıştırmalar, endeksin mucidi John Bollinger için çok önemli bir gösterge. Hodlers, bazı uzmanlar tarafından BTC'nin ilk çeyrekte 10.000 doların veya altına düşebileceği konusunda önceden uyarıldı. Analistler, ABD makroekonomik politikalarına ve bunun riskli varlıkları nasıl etkilediğine dikkat çekerken, satış baskısının devam edeceğini de yineliyor.