Bilgi Merkezi

E-devlet üzerinden 110 bin TL hibe desteği başvuruları başladı

Devletin karşılıksız olarak verdiği hibe desteleri devam ediyor. Bu kapsamda E-devlet üzerinden 110 bin TL’ye kadar karşılıksız hibe başvuruları başladı.

Fırsat eşitliliğini sağlamak için kadın istihdamına sağlanan destekler devam ediyor. Bu kapsamda kadın işçi alacak olan kadın işverenlere Avrupa Birliği (AB) destekli proje kapsamında 20 ay boyunca her ay 5 bin 500 liralık net asgari ücret tutarında hibe verilecek ve toplam destek tutarı 110 bin lirayı bulacak.

Avrupa Birliği tarafından kadınların çalışma hayatına katılımını sağlamak ve desteklemek adına ‘Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi (Women-Up)’ projesi devam ediyor. Bu proje ile birlikte Avrupa Birliği kadın istihdamını sağlamayı ve kadın girişimcileri desteklemeyi amaçlıyor ve proje kapsamında işverenlere, ilave aldıkları kadın işçi başına her ay net asgari ücret (5 bin 500 lira) tutarında ödeme yapılıyor.

Başvurular e-devlet üzerinden

Hibe desteği projesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecek.  İşveren kadınlar, e-Devlet’te ‘SGK kurum hizmetleri’ sekmesinde yer alan ‘kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi hibe ön başvurusu ve takibi’ adresi üzerinden başvuru yapacak. Öte yandan istihdam edilecek kadın işçinin ön başvurudan önce işe alınması gerekmektedir.

Ocak 2024 yılına kadar devam edecek hibe desteği projesinde sektör sınırlaması olmaksızın 4 bin kadın istihdamına kadar tüm işletmeler yararlanabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu