Bilgi MerkeziGündem

Ehliyet alacaklar dikkat! Ehliyet sınav sistemi değişiyor

Ehliyet alacaklar dikkat! Bakanlıktan açıklamada ehliyet sınavında değişikliğe gidildi. İşte ehliyette yeni dönem.

Ehliyet alacakları doğruda ilgilendiren değişiklik bakanlık tarafından açıklandı. Teknolojide gelişmeler sınav sistemlerini de değiştiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda ehliyet sınavlarında soruları sanal gerçeklik uygulamasına geçiyor.

Ehliyet sınav sorularının yüzde 10’unu oluşturuyor

Millî Eğitim Bakanlığı eğitimde dijitalleşme hedefleri doğrultusunda ehliyet sınavında animasyonlu sorularını da kullanmaya başladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ehliyet sınavlarındaki animasyonlu soru sayısının tüm soruların yüzde 10’unu oluşturduğunu belirtti.

“Ehliyet sınavlarında yer alan animasyonlu soruların sayısı her geçen gün arttığını belirten Bakan Özer, ‘’Gelinen noktada ehliyet sınavlarında soruların yüzde 10’u animasyonlu sorulardan oluşuyor. Ehliyet sınavlarında ilk olma özelliği taşıyan animasyonlu sorular, gerçek yaşam durumlarına uygun olduğu için bu yenilik sınav geçerliği ve güvenilirliğine de katkı sağlıyor.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Sürücü adaylarının animasyonlu sorularda kendilerini test etmek isterlerse Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesini ziyaret edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu