Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler

Nakit ihtiyacı bulunan vatandaşlara, bankalar dışında farklı kurumların kredi seçenekleri sunduğu da gözlemlenebilmektedir. Genel olarak tanınan öze

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler
Nakit ihtiyacı bulunan vatandaşlara, bankalar dışında farklı kurumların kredi seçenekleri sunduğu da gözlemlenebilmektedir. Genel olarak tanınan özel şirketlerin bu tip hizmetleri sağlayabildiği de görülebilmektedir. Bankalardan gerekli başvurularına olumlu dönüşler alamayacak olan müşterilerin genel olarak bu tip şirketlerin olanaklarından yararlanmalarına dair sonuçlara ulaşabilecekleri de söylenebilecektir. Bankalarla arasında kanuni problemler bulunan kişilerin herhangi bir maddi güçlük çekmeleri halinde de bu tip şirketlere yönelebilmeleri söz konusu olabilecektir. Böylelikle de farklı farklı ödeme ya da ihtiyaçlara kaynaklı olarak sunulacak olan yöntemler arasında ön planda yer alabilecek olan uygulamalar olarak da adından söz ettirebilecektir.

Banka Dışında Kredi Veren Şirket ve Kurumlar

BDDK kontrolünde yer alarak; bankaların dışında faaliyetlerini sürdüren şirketlerin; kredi olanaklarını sağlayabildiği de görülebilmektedir. Bu tip faaliyet seçenekleri farklı tiplerdeki kurumlar tarafından gerçekleştirildiği belirtilmekte olup; şu şekilde hayata geçirilmektedir:

 • Pamuk Finans ya da Şeker Finans gibi finansal kiralama kuruluşları

 • Faktoring Firmalar

 • Finansman şirketleri

 • Holdingler

 • Yabancı bankaların Türkiye şubeleri

 • Varlık yönetim şirketleri

 • Ödeme kuruluşları


Yukarıda belirtilen BDDK denetimindeki kuruluş ya da şirketlerin yanında müşterilerin başvuru yaparak kredi seçeneklerinden yararlanabilecekleri şu kurumlar da bulunmaktadır:

 • EVKUR

 • Koç Fiat Kredi

 • Koç Finansman

 • Mercedes Benz

 • Orfin

 • Turkcell

 • Volkswagen Doğuş


Kredi Veren Finans Holdingleri

 1. Alj Finansman: Araç alımlarında hizmet vererek; sadece araç firmalarına var olan talepleriniz doğrultusunda gerekli kaynakları sağlayabilmektedir.

 2. DD Finansman Kuruluşu: Ev kredisi konusunda gerekli hizmetlerini sağlayan finansman şirketi; genel olarak Türkiye dışında yaşayan Türk vatandaşlarının ülkeden herhangi bir gayrimenkul alım işlemleri esnasında devreye girebilmektedir.

 3. Hemenal: Bu kurumla iletişim kurulması halinde anlaşmalı olan tüm mağazalardan senet karşılığında alışveriş imkanı ortaya konulabilmektedir.

 4. EVKUR: EVKUR adlı mağazalar içerisinde senet karşılığında gerekli tüm ürünlere sahip olabilmek adına gerekli hizmetler sağlanabilecektir.

 5. Koç Fiat Kredi: Acenteden alınacak olan Fiat markalı motorlu araçlar konusunda Koç firması gerekli kredi olanaklarını sağlayabilmektedir.

 6. Koç Finans: sahibinden.com adlı siteden herhangi bir araç ilanına dair kredi başvuru konusunda Koç Finans hizmetleri devreye girebilmektedir.

 7. Mercedes Benz Finansman: Financial Services AG kuruluş kaynaklı olarak sağlanan bu kredi; Mercedes Benz motorlu taşıtlarının herhangi birinin edinilmesinde yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda söz konusu taşıtların sigorta olanaklarının karşılanmasında da etkilidir.

 8. Orfin Finansman: Dacia ve Renault markası altında var olan otomobillerin son derecede düşük seviyede yer alan aylık faizler doğrultusunda kredi sağlayabilecek türde bir hizmettir.

 9. Şeker Mortgage Finans: Ev satın almak isteyenlere en uzun vade seçeneklerini sunan Şeker Mortgage; aynı zamanda da eğitim, tadilat ve borç kredilerini de ortaya koyabilmektedir. Çiftçi ve esnafların yasal zorluk yaşamamaları anlamında en uygun seçeneklerin Şeker Mortgage tarafından sağlandığı da söylenebilmektedir.

 10. TEV Finans Kuruluşu: PNB Parabis adı altında hoding olarak otomoil almak isteyen müşterilerine herhangi bir yasal sürece takılmadan kredi sağlamaktadır.

 11. Tırsan Finansman: Tırsan Finansman ile hareket etmeniz halinde motorlu taşıtlara dair kredi seçeneklerinden yararlanmanız söz konusu olabilecektir. Aynı zamanda da bu işlemleri gerçekleştirirken; ödeme planı konusunda da yardım alabileceksiniz.

 12. Turkcell Finansman: Turkcell mağazalarından alacak olduğunuz herhangi bir cihazın ödeme kolaylığını sağlamak adına kredi seçenekleri sunulmaktadır. Kredi niteliği bulunan bu tip seçenekleri 36 ay vadeye kadar değerlendirmeye alabilirsiniz.


Böylelikle istediğiniz mobil cihaza kolay yoldan erişim sağlayabilmeniz de söz konusu olarak; kullanımınızda yer alabilecek türdeki bir hizmet olarak sayılabilecektir.
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER