Bitcoin Çok Sert Düştü ! 1 BTC 10 Dakikada 700 Dolar Değer Kaybetti

Kripto para piyasalarının en çok işlem hacmine sahip dijital para birimi Bitcoin piyasasında sıcak dakikalar yaşanıyor. Çok hızlı değer kaybeden BTC, 7 bin 400 dolar seviyesine kadar geriledi. İşte detaylar...

Bitcoin Çok Sert Düştü ! 1 BTC 10 Dakikada 700 Dolar Değer Kaybetti

Bitcoin piyasasında yatırımcıları şok eden gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Daha bir ay öncesinde 10 bin dolar seviyesinden işlem gören BTC bugün geldiğimiz noktada 7 bin 500 dolar civarında satılıyor. Bitcoin'in girdiği sert düşüş trendi durdurulamıyor. 1 BTC'nin 10 dakika içinde 700 dolar değer kaybetmesi de yatırımcılarda endişe yarattı. Uzmanlar bir süre daha panik satışlarının devam edebileceğini öngörüyor. Bitcoin piyasasında bugün itibarıyla kaos devam ediyor.

Bitcoin 7 Bin 400 Dolara Geriledi

Bitcoin 7 bin 400 dolara düştü. Bugün gelen son satış baskısının ardından fiyatı 7 bin 400 dolara kadar geriletmeyi başarsa da kripto para piyasalarında en stabil dijital para birimi olarak kabul edilen Bitcoin piyasasında tam bir kaos hakim olduğu görüldü. Geçtiğimiz işlem gününde öğlenden sonra uzmanlar ve analistler tarafından da kritik eşik seviyesi olarak tabir edilen 7 bin 900 dolar direncini kırarak 7 bin 450 dolara kadar geri çekilen Bitcoin'in 1 ay içinde 10 bin dolardan bu seviyelere kadar gerilemesi piyasalarda şaşkınlık yararttı.

Kripto para piyasalarında otorite olarak kabul edilen analistler ve dijital para piyasaları uzmanları son 2 haftadır düşüş baskısının arttığını ve beklenen fiyat hareketinin aşağı yönde geleceğini ifade ediyorlardı. Bugün itibarı ile beklenen düşüş gerçekleşti. Bitcoin düne göre %7.27 oranında değer kaybı yaşadı. Toplam piyasa büyüklüğünde 10 milyar dolar civarında kayıp yaşayan Bitcoin'in bu gelişmelerin ardından piyasada işlem gördüğü toplam değeri 207 milyar dolar seviyesine kadar gerilemiş oldu.

Bitcoin Şubat ayından sonra önemli bir yükseliş atağı başlatmıştı. 2018 yılından bu yana devraldığı arka arkaya 6 adet kırmızı mum kapanışından sonra 2019 yılı itibarıyla 5 kere yeşil mum kapatmayı da başaran Bitcoin de beklenmeyen gelişmeler yaşandı. Piyasada boğalar geldi sevinci yaşanırken son 4 ay boyunca kırmızı mum kapanışının olması yatırımcıların endişelerini artırıyor. Bu tabloda fiyatın eylül ayında psikolojik sınır olan 10 bin dolar desteğini kırmasının ardından geçtiğimiz gün de diğer önemli destek noktası olarak gösterilen 8 bin dolar desteğini kaybetmiş olması endişe yarattı.

Bitcoin Düşüşe Devam Ederken Yatırımcı Ne Yapmalı?

Kripto para piyasalarında en büyük işlem gücüne sahip olan dijital para Bitcoin'in işlem hacimlerinin iyice azaldığı ve sert bir fiyat hareketinin artık neredeyse kaçınılmaz olduğu daha önceden analistler tarafından pek çok kez belirtilmişti. Bitcoin'in mevcut görünümünün korkutucu bir hal almasından sonra yatırımcılar için en ideal çözümün stabil coinlerden birine geçiş yapmak olduğu belirtildi. Bitcoin yatırımcılarının daha fazla zarara uğramaması için Tether seçeneğini değerlendirebilecekleri tavsiye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER