Bitcoin Yükseliyor! Alt Coinlerde Yükselişe Geçer Mi?

Kripto para piyasalarında en büyük işlem hacmine sahip Bitcoin, yükselişine devam ediyor. Bitcoin 9.300 dolar seviyesinden alıcı ararken, yatırımcılar beklemedikleri kadar büyük kazanç elde etmenin peşindeler. Hangi alt coinler yükselişe geçiyor? İşte detaylar...

Bitcoin Yükseliyor! Alt Coinlerde Yükselişe Geçer Mi?

  Dijital para birimleri arasında en çok tercih edilen Bitcoin fiyatlarında son dönemde yatırımcıları ve hatta analistleri de şaşırtan beklenmedik gelişmeler yaşandı. Kripto para piyasası giderek daha fazlar arttı ve yatırımcılar istediklerine sonunda ulaştılar. Bitcoin fiyatı düştüğü seviye olan 10 bin dolar seviyesine henüz tam olarak dönememiş olsa dahi, bugün itibarıyla neredeyse 10 bin doları görmeye hazır seviyelerde alınıp satılıyor. Bitcoin fiyatlarında %15 ve üzerinde artış görülüyor. Kripto para yatırımcıları ise bu artışların devam etmelerini istiyor. Bitcoin fiyatlarında yaşanan söz konusu artışların bir süre daha bu şekilde devam etmesi halinde yatırımcılar, kazançlarının istenen fiyat seviyesine artmış olacağını düşünüyor.

10 Bin Seviyesi Bekleniyor

Bitcoin fiyatlarında 9 bin 300 dolara düşüş olması 220 dolar kadar küçük bir anlık fiyat kaybı sonrasında yaşandı. Bitcoin fiyatlarında her ne kadar önemli bir artış yaşanmış olsa da son dönemde düşülen seviye 10 bin dolar seviyesinin yeniden yakalanması için bir süre daha beklemek gerektiği belirtiliyor. Kripto para yatırımcılarının söz konusu dönemde fiyatların düşmesi ve yükselmesi arasındaki farkları yakından takip etmesi ve sürecin dinamiklerini iyi anlaması gerekiyor.

Bitcoin fiyatlarının 10 bin dolar seviyesine kadar yükselmesi durumunda yeni bir rekor kırılacak kadar büyük gelişmeler olabilir. Bu sebeple de piyasa hacmi giderek daha fazla artabilir.

Çin Başkanı Açıklaması Sonrasında Yükselişe Geçen Altcoinler

Çin Başkanı Xi Jinping'in blok zincir sistemine sıcak baktığına dair kucaklayıcı açıklamalarının ardından kripto para piyasalarında olumlu etki yaşanmaya devam ediyor. Açıklamaların dünya kamuoyunda geniş yer bulmasının ardından bazı altcoinlerde üç haneli, bazılarında ise çift haneli yükselişler gerçekleşmiş durumda. Bu yükseliş sebebi olarak Çin Başkanı'nın açıklamaları görülüyor.

Ontology, IOST, NEO ve diğer alt coinler, esasında pek çok Asya ülkesindeki projelere bağlı görülüyor. Pek çok ülkede ofisleri bulunan ve yoğunluklarını Asya ülkelerine odaklanmış olan bu tür projeler, doğal olarak Asya merkezli kripto paralarda daha çok yükseliş olmasına neden oluyor. Çin Başkanı'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı blok zincir açıklamaları ardından uçuşa geçen coinlere bakıldığında yükseliş olarak ilk 10 sırayı paylaştığı görülüyor.

Alt coinlerde en büyük yükseliş Bytom'da yaşandı. Bytom (BTM) %104 oranında bir yükselişle fiyatını 0,15 dolar seviyelerine taşımış durumda. Bytom'un ardından Ontology %44'lük yükseliş ile fiyatını yaklaşık 1 dolar seviyesine taşıdı. Hypercash fiyatını %38 oranında artırarak %1,93 dolar seviyesine kadar geldi.

Alt coinler arasında NEO yine yükselişe geçen kripto para birimlerinden biri olarak öne çıktı. %27 oranında artışla NEO'nun fiyatı 11,96 dolar seviyesine ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER