Devletten Çalışan Annelere Büyük Destek; 24 Ay 100 Euro Kreş Desteği Verileceği Kesinleşti

SSK'lı çalışan annelere kreş desteği ne kadar? Kimler kreş desteğinden yararlanabilecek? İşte kreş desteği projesinin genel şartları ve başvuru yolları...

Devletten Çalışan Annelere Büyük Destek; 24 Ay 100 Euro Kreş Desteği Verileceği Kesinleşti

Çalışan annelere kreş desteği hakkında araştırmalar internet üzerinde yapılmaya devam ediliyor. 15 Ekim 2019 tarihi itibarıyla çalışan annelere büyük maddi destek sağlayan kreş desteği projesi resmen başladı. Projeye; Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya'da ikamet eden anneler başvurabilecek. Başvurular ile birlikte aylık ortalama 10 bin 250 SSK'lı çalışan anneye maddi destek sağlanmış olacak. Çalışan annelerin merak edip araştırmalarına devam ettiği, anne kredi desteği nedir, maddi destek tutarı ne kadardır?

Çalışan Annelere Kreş Desteği

"Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" kapsamında SSK'lı çalışan annelere aylık olarak maddi destek yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un geçtiğimiz ay duyurusunu yaptığı proje, kadın istihdamını artırmak için hayata geçirildi. 15 Ekim 2019 tarihinde başlayan başvurular halen devam ediyor. Projeye başvurarak aylık maddi destekten yararlanmak isteyen çalışan annelerin //www.sgkkurumsalcocukbakimi.org adresi üzerinden kayıt yaptırarak başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Çalışan anne kreş desteği ne kadar, desteğe başvuru şartları nelerdir gibi soruların yanıtları haberimizde yer alıyor.

Çalışan Anneye Kreş Yardımı Ne Kadar?

Çocuğunu kreşe gönderen SSK'lı çalışan annelere aylık 100 Euro tutarında destek sağlanacak. Bu destekten yararlanmak isteyen anneler için ön kayıtlar 15 Ekim 2019 tarihi itibarı ile başladı. Projeye başvurup aylık olarak kreş desteği almaya hak kazanan anneler, en fazla 24 ay boyunca bu teşvikten yararlanabilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’yla Avrupa Birliği Delegasyonu’nun birlikte yürüttüğü proje çerçevesinde, ilk olarak projede belirlenen pilot iller kapsamında bu illerde ikamet edip çocuğunu kreşe gönderen annelere aylık 100 Euro destek sağlanacak. Destekten yararlanmak için ön kayıtlar 15 Ekim 2019 tarihinde başladı. Bakanlık öncülüğünde gerçekleştirilen proje çerçevesinde bu destekten 0-60 ay arasında çocuğu bulunan annelerden SGK 4A'ya bağlı olarak çalışan sigortalı anneler yararlanabilecek.

25 Ay Boyunca Her Ay 100 Euro Destek

Destekten yararlanmaya hak kazanan SSK'lı (4A) çalışan anneler en fazla 24 ay süreyle destekten yararlanabilecek. Bu kapsamda annelere ayda 100 Euro maddi destek yapılacak. Anneler, Halk Bankası'nda açacakları Euro ve TL hesapları açtıktan sonra, kreş, anaokulu veya gündüz bakımevlerine banka kanalıyla ödeme yaptıklarına dair dekontları SGK’ya sunmaları sonrası, yapılacak kontroller neticesinde SGK tarafından ödemeler annelerin banka hesaplarına yapılacak. SGK'nın kontrolleri sonrası annelerin hesaplarına ödemeler gerçekleştirilecek.

"Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" kapsamında ilk etapta 10 bin 250 anneye destek sağlanacak. Annelerin Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Elazığ, Malatya ve İstanbul illerinden birisinde ikamet etmeleri gerekiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiğdem gümüş
Çiğdem gümüş - 5 ay Önce

Güzel bir uygulama ama kayıt başfuru asitler yedekler savma oluyor bak ben cok muhtacım kreş desteginen 18 aylık cocum var ama bakan kimsem yok gündüz bakım evine aylık 800 TL ödeyerek gönderiyorum kimsem yok birgün cocumu bırakabilecek sahip cıkanım yok asgeri üçrete çalışıyorum bu projeye cok sevindim fakat yedeye atıldım bu sacmalık hiç geliri olmayan mücadele veren bir anneyim hadi projeniz bu anneye niye sahip cıkmıyor cevabını verin

SIRADAKİ HABER